Všetko, čo zatiaľ nevieme o seriáli Watchmen

HBO pripravuje seriál Watchmen, pozrite si všetky známe informácie
Podporte scifi.sk
Minutemen 1940
Minutemen 1940 Disclaimer
Watchmen, pôvodná séria komiksov od DC Comics s 12-timi časťami, ktorú vytvorili Alan Moore a Dave Gibbons, je jedným z najlepších komiksových príbehov 80-tych rokov a aj naďalej zostáva jednou z najlepších komiksových ság všetkých čias. Celé roky sa tvrdilo, že sa nedá preniesť na filmové plátna, avšak režisér Zack Snyder nakrútil celkom vernú adaptáciu ešte v roku 2009. Dokonca aj vtedy si ale mnoho fanúšikov povedalo, že spracovanie formou televízneho seriálu od HBO by mohlo vyzerať lepšie.
A práve to sa po toľkých rokoch stáva skutočnosťou, pretože Damon Lindelof, známy vďaka seriálom Lost a The Leftovers, sa chopil príležitosti vytvoriť televíznu verziu Watchmenov pre stanicu HBO, ktorá má vyjsť už budúci rok. Táto verzia sa však od očakávaní fanúšikov bude značne odlišovať. Tu si môžete prečítať všetko, čo zatiaľ vieme o tomto seriáli.
O čom to celé bude?
Aj keď sa nový seriál volá Watchmen, nepôjde o adaptáciu pôvodnej minisérie komiksov od DC. Namiesto roku 1985 sa dej bude odohrávať v súčasnosti, zatiaľ čo komiksy budú pevným základom seriálovej histórie. Podľa náznakov spozorovaných na nakrúcaní, dodrží seriál klimax grafickej novely, nie filmu. O postavách sa zatiaľ veľa nevie, ale z pôvodných komiksov sa objaví aspoň Ozymandias, známy ako Adrian Veidt. Zdá sa, že ďalšie hlavné postavy budú policajní dôstojníci a rôzni predstavitelia vlády. Nedá sa teda očakávať, že postavy ako Rorschcach, Nite-Owl a Silk Spectre uvidíme, pokiaľ nebudú použité vo flashbackoch alebo aspoň spomenuté. Čo sa týka mocného Dr. Manhattana, ten sa v niektorom momente zjaviť musí.
Kto stojí za kamerou?
Damon Lindelof, tvorca seriálu The Leftovers (2014, vyšlo v českom dabingu pod názvom Pozůstalí), hoci sa spočiatku predpokladalo, že by sa na seriáli mohol podieľať aj Zack Snyder. V máji tohto roku zdieľal Lindelof s fanúšikmi päťstranový list na Instagrame, kde detailne opísal svoj prístup k pôvodnému materiálu. „Nechceme adaptovať 12 častí toho, čo páni Moore a Gibbons vytvorili pred 30-timi rokmi.“ uviedol a dodal: „Tieto vydania sú posvätnou pôdou a nebudú obnovené, pretvorené, znovu vytvorené či rebootované. Aby bolo jasné, Watchmen je kánon.“ Zdôraznil, že seriál od HBO nebude ani pokračovaním. Úvodná epizóda sa nakrúcala v Atlante a režírovala ju Nicole Kassell. Hudbu zložia Trent Reznor a Atticus Ross zo skupiny Nine Inch Nails.
Kto bude v seriáli hrať?
Najzvučnejším menom seriálového obsadenia je zatiaľ oscarový Jeremy Irons, ktorý bude hrať staršiu verziu miliardára Adriana Veidta, bývalého superhrdinu menom Ozymandias. Hlavnú úlohu si tiež zahrá Regina King, ktorá spolupracovala s Lindelofom na The Leftovers, a okrem nich boli obsadení aj Don Johnson, Tim Blake Nelson, Adelaide Clemens, Andrew Howard, Louis Gossett Jr, Tom Mison, Frances Fisher a Jacob Ming-Trent.
Deadline navyše oznámilo, že hviezda seriálu Legion, Jean Smart, bude v seriáli predstavovať agentku FBI Blakeovú, vyšetrujúcu vraždu. Mohla by byť nejako spriaznená s Edwardom Blakeom - Komediantom. Práve jeho zavraždenie poháňalo dej v komiksoch. Čitatelia pôvodného príbehu síce vedia, kto Komedianta zabil, ale pre širšiu verejnosť ostáva jeho vražda nevyriešená. Jeden z nových hercov bude hrať maskovaného pomstiteľa v žltej maske a jeho obrázok nájdete na Lindelofovom Instagrame.
Bude seriál naväzovať na Doomsday Clock?
Vo svete DC komiksov existuje akési pokračovanie Watchmenov, Doomsday Clock, ktoré nadväzuje na širšie DC Universe. Napísal ho Geoff Johns a ilustroval Gary Frank a príbeh sa odvíja od dôsledku udalostí v závere pôvodných Watchmen. Všetko však nasvedčuje tomu, že televízny seriál sa v tomto prípade bude odvíjať úplne iným smerom.
Kedy majú Watchmen premiéru?
Premiéra seriálu Watchmen je podľa webovej stránky HBO stanovená na budúci rok, ale zatiaľ sa konkrétny dátum neuvádza. Mohlo by to byť napríklad krátko po skončení seriálu Hry o tróny.

Ivana Kráľová

Ivana Kráľová
Som fanúšička filmov, seriálov a kníh rôznych žánrov a tiež popkultúry.

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB