Anime Zima 2016

Začnite nový rok poriadne. S jeho začiatkom sa nám začína aj zimná sezóna anime. Tá prináša zopár zaujímavých pokračovaní starších sérií, spinoffy, no ale aj niekoľko nových diel.
Filmová história scifi
scifi.sk všehochuť - Anime Zima 2016
scifi.sk všehochuť - Anime Zima 2016 Disclaimer
V tomto článku sa pozrieme na zopár seriálov, ktoré na prvý pohľad vyzerajú najzaujímavejšie z toho, čo táto zima prinesie. Nezabudnem spomenúť aj hŕstku pokračovaní, špeciálov alebo OVA, nech si to už nazvete, ako chcete a tak pevne verím že každý z čitateľov si tu nájde niečo, čo mu túto zimu aspoň troche spríjemní dlhé večery.
The Town Where Only I am Missing(Boku dake ga Inaj Mači)
scifi.sk všehochuť - Trailer - The Town Where Only I am Missing(Boku dake ga Inaj Mači) Disclaimer
Začneme hneď s jedným z najpopulárnejších zimných seriálov. Byť manga autorom nemusí byť vždy ľahké. Hlavne keď vaším najväčším problémom nie je veľká konkurencia, ale superschopnosť cestovať v čase. Na prvý pohľad to môže znieť fajn, ale Satoru Fudžima vie cestovať v čase iba preto, aby zabránil katastrofám, vraždám a iným zlým skutkom. Cestovanie v čase opakuje, až kým sa mu nepodarí danú vec napraviť. Raz sa mu to ale vypomstí a dostane sa do poriadnej kaše. Napriek svojej dobrej vôli je totiž podozrivý z vraždy. Aby obeť zachránil, rozhodne sa vrátiť sa v čase. Plány sa ale pokašlú ešte viac a Satoru sa ocitá v svojich detských časoch, kedy záhadne zmizol jeden z jeho kamarátov. Dokáže uviesť veci na pravú mieru, alebo vyjde jeho cestovanie v čase nazmar?
Musajgen no Phantom World
scifi.sk všehochuť - Trailer - Musajgen no Phantom World Disclaimer
V blízkej budúcnosti sa svetom potulujú nebezpeční fantómi – stvorenia, ktoré vznikajú z ľudskej predstavivosti. Hlavné postavy Haruhiko Ičiďzó a Maj Kawakami študujú na špeciálnej akadémii a bojujú proti týmto zlým stvoreniam. Obaja majú špeciálne schopnosti, ktoré im boj uľahčujú. Jedného dňa ich ale boj zavedie na cestu, z ktorej niet návratu. Začnú odhaľovať pravdu o tom, čo sa skutočne deje so svetom.
Divine Gate
scifi.sk všehochuť - Trailer - Divine Gate Disclaimer
Svätá Brána sa otvorila a spojila Nebo, Peklo a svet smrteľníkov. Svet upadol do doby chaosu a ničoty. World Council ale dokázal opäť nastoliť mier a poriadok. Keď už väčšina ľudí považuje tieto strašné udalosti za legendu, rozhodne sa koncil zozbierať nadané deti aby bránu našli a s jej silou navždy zmenili celý svet.
Dimension W
scifi.sk všehochuť - Trailer - Dimension W Disclaimer
Píše sa rok 2077 a ľudstvo objavilo nový nekonečný zdroj energie. Ťaží ju z dimenzie W, ktoré je štvrtým rozmerom a samostatným svetom. V tomto svete ale nechýbajú takí, ktorí chcú na energii nelegálne zbohatnúť. Proti nim sa postaví Kjoma, ktorý nenávidí zariadenia, ktoré túto energiu ťažia a celkovo si s týmito technológiami veľmi nerozumie. Cestu mu ale skríži Mira, ktorá je android poháňaný práve touto špeciálnou energiou.
Schwarzesmarken
scifi.sk všehochuť - Trailer - Schwarzesmarken Disclaimer
Schwarzesmarken je spin-off akčného sci-fi Muv-Luv Alternative: Total Eclipse, ktoré je zas spracovaním videohry. Celkom zložité pozadie tejto série ale nie je nutné k užívaniu si tohto anime. Schwarzesmarken je špeciálna jednotka východnej nemeckej armády, ktorá sa snaží zneškodniť zbrane nepriateľov. Bojujú v tvrdých podmienkach, ktoré im zakazujú akokoľvek odbočiť od plánu misie a tak sa často ocitajú v situácii, kedy nemôžú pomôcť spolubojovníkom, hoc by na ich záchranu stačilo málo.
Dagaši Kaši
scifi.sk všehochuť - Trailer - Dagaši Kaši Disclaimer
Zoznam nových seriálov uzavrieme komédiou bez fantasy, sci-fi alebo hororových prvkov. V tomto seriáli je v hlavnej roli Šikada Kokonocu. Jej otec vlastní rodinný obchod a chce, aby ho jeho dcéra zdedila. Tá ma ale úplne iné plány, chce robiť vlastné mangy. Na scénu ale prichádza Šidare, dievča zo známej predajne sladkostí. Jej cieľom je presvedčiť otca našej hlavnej hrdinky, aby sa stal súčasťou jej rodinnej firmy.
Okrem nových seriálov tu máme aj mnoho pokračovaní. Novej série sa dočká napríklad už celkom rozsiahly anime seriál - Durrarara!!x2 Kecu.
scifi.sk všehochuť - Trailer - Durarara!!×2 Ketsu Disclaimer
Minulorčný hit Gate: Ďiejtaj Kanoči Nite dostane druhú sériu. V tomto seriáli sa v Japonsku otvoril portál, cez ktorý začali rôzne fantasy bytosti brutálnu inváziu. Tú sa podarilo potlačiť a teraz japonské jednotky preskúmavajú nový svet. Hlavný hrdina je otaku, avšak narozdiel od toho, čo by mohol anime fanúšik čakať, je tento hrdina celkom schopný vojak a nechýba mu ani hŕstka rozumu.
scifi.sk všehochuť - Trailer - Gate Disclaimer
Rovnako pokračuje aj Ansacu Kjóšicu, seriál o školskej triede, ktorá ma za úlohu zabiť svojho podivného triedneho učiteľa. Ak sa im to nepodarí, hrozí Zemi celkom zlý osud.
scifi.sk všehochuť - Trailer - Assassination Classroom Disclaimer
Ak máte chuť na trochu iný pohľad na rozprávkový život dievčin, princov a celých kráľovstiev so sympatickou červenovláskou ako hlavnou postavou, neprehliadnite Akagami no Širajuki-hime, ďalší anime seriál, ktorý sa túto zimu dočká vďaka svojmu úspechu druhej série.
scifi.sk všehochuť - Trailer - Akagami no Širajuki Disclaimer

Peter 'BlackAssasin' Bagoňa

Peter 'BlackAssasin' Bagoňa
Fanúšik fantastiky v každej jej podobe. Na scifi.sk sa venuje anime a cosplayu ale občas sa pozrie aj na komiksy, mangu, videohry a stolové hry.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB