spacenews

Podporte scifi.sk
Seriál, ktorý mapuje dej z príbehu dystopického Gileadu, totalitnej spoločnosti, ktorá vznikla po katastrofe znamenajúcej koniec Spojených štátov, sa prechyľuje do svojej druhej série. Ekologické katastrofy, strata plodnosti a tie najhoršie vlastnosti, ktoré dokáže v ľuďoch prebudiť animálny strach, by sa mali niesť aj v druhej sérii
Do rúk sa nám dostáva reedícia príbehu o stredoškoláčke Kathrin, dievčati obdarenom zvláštnym darom. Spočiatku obyčajná stredoškoláčka sa zrazu dostáva do víru udalostí, ktoré presahujú jej skúsenosti a často aj schopnosti. Ako sa s nimi dokázala popasovať? Recenzia obsahuje spojlery tam, kde je to nevyhnutné pre vysvetlenie hodnotenia.
V predchádzajúcej časti sme sa pozreli na zúbok niektorým očakávaným titulom, v dnešnej si rozoberieme ďalšie štyri. Od divokého západu, cez upírov, scifi strieľačku po kariéru nádejného piráta (nie, tým nemyslíme harddisky našich notebookov :-P pozn. autora).
Objavili sa správy, že práve tento režisér by si mal vziať pod taktovku najnovší Star Trek. Do akej miery je to pravda a či sa teda ozaj môžeme tešiť na takýto počin je ale stále do istej miery ešte otázne.
Čo sa hier týka, ani v nadchádzajúcom roku vývojári nezaháľajú a pracujú na tituloch, ktoré síce odľahčia naše peňaženky, ale na druhú stranu by mali priniesť množstvo zážitkov a príbehov, na ktoré budeme radi spomínať. Výber som robil podľa stránky gamesradar.com, pričom som sa snažil vybrať z každého rožku trošku. Budú tu teda úplné novinky, ale aj tituly, ktoré mali vyjsť v tomto roku, ale kvôli rôznym okolnostiam to už nestihnú.
Strategická hra z dielne Blizzard Entertainment, ktorá rieši konflikty medzi Terranmi, Zergmi a Protossmi má svoj prvý diel zdarma k stiahnutiu. Ak teda váhate, či a na ktorú stranu sa pridať, zrejme je ten správny čas.
Dosť dlho som sa rozhodoval, či ísť, či neísť, ale napokon sa cesta predsa len oplatila. Jednak som stretol a spoznal kopu super ľudí - čo však asi potešilo najviac, bol úspech a premenená nominácia.
Najnovšia kniha z Oggerdovského cyklu nám ponúka tri epizódy, v ktorých účinkuje stabilná trojica z tohto sveta. Kyborgizovaný major cisárskej armády Oggerd, technológ, doktor Halgerd Hargo a vyjednávač spolu s rozprávačom v jednej osobe, Raymond Gouvernet Fink, alias Gowery, musia rozlúštiť ďalšie záhady sveta, ktorý sa po technologickom rozmachu a následnej Apokalypse len pomaly zviecha zo škôd, ktoré utrpel. Ako sa ukazuje, stále je čo preskúmať a objaviť. Recenzia obsahuje spojlery tam, kde to bolo nevyhnutné pre vysvetlenie hodnotenia, autorovi bol poskytnutý recenzný výtlačok, čo neovplyvnilo písanie recenzie.
Áno, bola to moja prvá Marvelovka. Áno, bál som sa, že to bude blbosť, až to oči brzdí. Dokonca som na to vzal moju partnerku. Čuduj sa svete, nebolo to až také zlé, ako na adresu filmov, či už z Marvel alebo DC univerza počúvam. Respektíve, asi som aj mal šťastie. Recenzia obsahuje spojlery tam, kde to bolo nevyhnutné pre vysvetlenie hodnotenia. Autor zároveň robil recenziu bez nároku na honorár.
Zlomená keltská bojovníčka Senua sa vydáva do vikingského pekla Hel, aby zachránila dušu svojho milého, Dilliona. To ale netuší, že najväčšie nebezpečenstvo spočíva inde, než v démonoch a božstvách. Ako sa vraví, tým najhorším nepriateľom sme si práve my sami. Recenzia obsahuje spojlery tam, kde je to nevyhnutné pre vysvetlenie hodnotenia. Autor zároveň dodáva, že recenzia vznikla bez nároku na honorár.