Ozetcon – víkend na Liptove pre členov SFG

Občianske združenie SciFi Guide si pre svojich členov urobilo malý con v Liptových Revúcach. Hlavné aktivity pôvodne skupinky fanúšikov seriálov združujúcich sa okolo portálu SciFi-Guide.net, ktorá sa za pár rokov stala celoslovenským občianskym združením, sú jednodňový Kozmodróm, výrazná participácia na Slavcone a množstvo prednášok na slovenských ale aj českých conoch.
Podporte scifi.sk
Prečo vlastne píšem o akcii, ktorú si nejaké občianske združenie samo zorganizovalo pre svojich členov? Bola totiž diametrálne iná od conov, na ktorých som doteraz bol. Verím, že takých môže byť na Slovensku viac, no fan z Bratislavy sa o nich väčšinou nedozvie.
Ozetcon 2011 - Záber - 6
Ozetcon 2011 - Záber - 6 Disclaimer
Veď posúďte sami. Program začal hneď v piatok po ubytovaní sa jemnými pohybovými aktivitami ako rozpletanie sa (účastníci tohtoročnej Vartovky si mohli všimnúť divné mladé indivíduá, ktoré sa najprv za zombie pochodu so zavretými očami pochytajú navzájom za ruky, aby sa z toho rozpletali do obyčajného kruhu). Nasledoval prvý piatkový oficiálny program, kde Mirka „Elendilka“ Krempová (všetci ju voláme Elen) zhodnotila momentálne fungovanie tohto o.z. . Potom som im ja porozprával o tom, ako vznikla a fungovala Fantázia. Piatkový večer až do skorého rána vyplnila diskotéka.
V sobotu sa začalo súťažou s netradičnými športovými disciplínami. Nasledovala schôdza o.z., ktorú viedol jeho predseda Marcel „marsel“ Marko. Ten je známy svojimi neúmyselnými vtipnými výrokmi, tentokrát ma zložil hláškou: „Hodnotenie členov som robil sám, aby to bolo objektívne“. Po ňom nastúpila Elen, ktorá riešila koncepciu, nedostatky a možnú budúcnosť Kozmodrómu. A to už sa skoro všetci účastníci išli prezliecť do cosplayových kostýmov, v ktorých sa následne na základe indícií skrytých po chate a jej okolí, vydali hľadať poklad. No a večer zase zakončila voľná zábava.
Ozetcon 2011 - Záber - 1
Ozetcon 2011 - Záber - 2
Ozetcon 2011 - Záber - 3
Ozetcon 2011 - Záber - 4
Ozetcon 2011 - Záber - 5
K tomu všetkému si pripočítajte: veľa partičiek westernovej kartovej hry BANG!, žonglovanie, húpanie sa na hojdačke, Dračí doupě (dnes už nazývané Dračko). Výletom do okolitých krásnych hôr či nejakému väčšiemu opaľovaniu sa nám zabránilo počasie, no napriek nemu som dostal con, na akom som ešte nebol. A oddýchol som si parádne.

Martin Kralik

Martin Kralik

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB