JoJo's Bizarre Adventure: Part 5 Golden Wind (1995)

Piaty príbeh z antológie o Joestarovcoch a ich mnohogeneračnom boji proti upírovi Diovi Brandovi nás prenesie do slnečného Talianska. Novým hlavným hrdinom je mladík Giorno Giovanna, Diov syn, ktorý sa rozhodne prepracovať až na absolútny vrchol miestnej mafie.

Info

Slov. názov JoJo's Bizarre Adventure: Part 5 Golden Wind
Orig. názov JoJo's Bizarre Adventure: Part 5 Golden Wind
Hodnotenie 90 % (1 hodnotení)
Anotácia Piaty príbeh z antológie o Joestarovcoch a ich mnohogeneračnom boji proti upírovi Diovi Brandovi nás prenesie do slnečného Talianska. Novým hlavným hrdinom je mladík Giorno Giovanna, Diov syn, ktorý sa rozhodne prepracovať až na absolútny vrchol miestnej mafie.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Podporte scifi.sk

Minirecenzie

8HitBoy @HB 16.02.2021 12:14:27
9
Ďalší vynikajúci part. Dej sa preniesol do Talianska, kde v roku 2001 žije mladík Giorno Giovanna, syn Dia Branda a teda potencionálne nebezpečenstvo pre Joestarovcov. Jotaro s Koichim však čoskoro zisťujú, že Giorno nemá povahovo s Diom spoločné takmer nič. Naopak, má v sebe až prekvapivo veľa joestarovskej cti a odhodlania. To sa rozhodne použiť na preniknutie do miestnej mafie Passione, kde sa chce prepracovať až na úplný vrchol a stať sa časom bossom. Pomáhať mu bude Bruno Bucciarati, capo Passione a vodca malej skupinky stand userov, ktorých úlohou je chrániť bossovu dcéru Trish. Piaty JoJo má krásny art, ktorý Araki od 4ky ešte o kúsok vyšperkoval. Príbeh je neskutočne nabitý akciou, prakticky neustále hrdinom hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Príbeh veľmi šikovne pojednáva aj o rôznych filozofických presahoch ako napr. nezvratnosť osudu a vplyv všetkých našich rozhodnutí na svet. Hviezdičku strhávam za finále, potom čo sa konečne odhalí hlavný záporák a dochádza k finálnej konfrontácií príbeh pre mňa akosi stratil grády a výbornú atmosféru tajomna. Navyše, hlavný záporák je zrejme najslabší v celom JoJovi a bavil ma najmenej. Napriek tomu je to kultová klasika a neopakovateľný zážitok. Výborné!