Mesačný tieň (1985)

Hlavný hrdina, romanticky založený a trochu nespoľahlivý rozprávač Mesačný tieň, sprevádza čitateľa obdobím svojho dospievania. Pohľadom starca spomína na podivné okolnosti svojho narodenia vo vesmírnej zoo a na svoju snahu prežiť vo vojnou poznačenom vesmíre. Prelomový komiks s početnými presahm...

Info

Slov. názov Mesačný tieň
Orig. názov Moonshadow
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Hlavný hrdina, romanticky založený a trochu nespoľahlivý rozprávač Mesačný tieň, sprevádza čitateľa obdobím svojho dospievania. Pohľadom starca spomína na podivné okolnosti svojho narodenia vo vesmírnej zoo a na svoju snahu prežiť vo vojnou poznačenom vesmíre. Prelomový komiks s početnými presahmi do poézie a filozofie býva označovaný ako prvý akvarelom namaľovaný americký grafický román. V súbornom vydanie v kvalitnej pevnej väzbe je opatrený predslovom od jeho scenáristu J. M. DeMatteise a bonusovú prílohou, ktorá obsahuje galériu obálok, poznámky tvorivého tímu a ukážky z pôvodného scenára i námetu. Výtvarnú stránku komiksu v podobe prekrásnych akvarelových malieb obstaral Jon J Muth a okrem hlavného príbehu, nadčasovej "rozprávky pre dospelých", obsahuje publikácia tiež ilustrovanú beletristickú poviedku Zbohom, Tieň, ktorá čitateľom približuje Stínův život po jeho búrlivom mladosti plnom vesmírnych ciest a dobrodružstva v spoločnosti podivného tvora menom Ira.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Filmová história scifi

Články

To najlepšie za rok 2020: Komiksy

Čítate komiksy? Prinášame vám výber tých najlepších žánrových komiksov z minulý rok. Takže či už je odpoveď áno alebo nie, možno sa necháte inšpirovať niečim z nášho Best of 2020 ;)

1 komentárov