Upír z partaje (2018)

Komunizmus ustupuje krvilačnému kapitalizmu, čo ale vôbec neznamená, že je zrazu všetko skvelé. Bol to taký dobrý plán, čo sa mohlo stať?! Mali byť zisky z vyskrutkovaných noriem dovolenky v Bulharsku. Malo byť vykorisťovanie a pobádanie robotníckej triedy bičom v ruke vypaseného buržústa s cigarou ...

Info

Slov. názov Upír z partaje
Orig. názov Wampir z KC
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Komunizmus ustupuje krvilačnému kapitalizmu, čo ale vôbec neznamená, že je zrazu všetko skvelé. Bol to taký dobrý plán, čo sa mohlo stať?! Mali byť zisky z vyskrutkovaných noriem dovolenky v Bulharsku. Malo byť vykorisťovanie a pobádanie robotníckej triedy bičom v ruke vypaseného buržústa s cigarou v zuboch. Malo byť tak pekne. Malo, ale ono sa to… Upíri prežívajú hromadu traumy: najskôr ich zamestnávateľ posiela na dovolenku. Ako je známe, najhoršie na rekreáciu je to, že nie je čo na práci. A bez práce človek hlúpne. Upír tiež, pretože aj upíri sú ľudia, len o niečo mŕtvejší. Následne drôtovňa krachuje, napriek skvelému záchrannému plánu, ktorý mal rozhodným a víťazným krokom priviesť pokrivkávajúci podnik do krvilačného kapitalizmu. A zase – najhoršie na tom, že nemáte prácu, je to, že nie je nič na práci. Možno kvôli týmto zlým zážitkom nemajú obaja upíri voči bývalým eštebákom toľko trpezlivosti ako predtým. Vôbec je nová realita tak nejako... prekvapivo podobná tej starej. Nuž, kapitalizmus už viditeľne dorazil, ale kapitalistov zabudli doviezť.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Filmová história scifi

Články

Knihy mesiaca: máj 2024

Vonku tridsiatky a prázdniny už klopú na dvere. Ak váhate, čo si počas začínajúceho leta prečítať, máme pre vás pár tipov z májovej nádielky :)

0 komentárov