Úžasný Mandelbrot (2017)

Logika niekedy stvorí príšery. Príšery sprevádza Benoîta Mandelbrota celý život. Svet jeho detstva ovládajú reálne príšery, ktoré vyvolal nástup Hitlera a rozmach Tretej ríše. Z varšavského geta utiekol spolu s rodičmi do Paríža. Pre židovského tínedžera bol život v nacistami okupovanom Francúzsku n...

Info

Slov. názov Úžasný Mandelbrot
Orig. názov Mandelbrot the Magnificent
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Logika niekedy stvorí príšery. Príšery sprevádza Benoîta Mandelbrota celý život. Svet jeho detstva ovládajú reálne príšery, ktoré vyvolal nástup Hitlera a rozmach Tretej ríše. Z varšavského geta utiekol spolu s rodičmi do Paríža. Pre židovského tínedžera bol život v nacistami okupovanom Francúzsku neznesiteľný v každom prípade, Benoîtovi všetko ešte viac komplikujú dve veci – jeho nesporná genialita a ostych pred ľuďmi. Ako každý, kto vládne superschopnosťami je tak trochu outsider. Mandelbrotovi utekajú do malého mesta na juhu, tají svoju identitu a zúfalo sa pokúša splynúť s francúzskymi vidiečanmi. Príbeh Benoîta Mandelbrota sa však uberá inou trajektóriou ako vojnou zmietaná Európa. Únik pred krutosťou sveta nachádza v iných vesmíroch a v tajných dimenziách. Pri objavovaní neznámych divov je vtiahnutý do nekonečných premenných vzorcov matematiky a mágie. Avšak aj tu, v jeho snovom svete, ho prenasledujú nové príšery stvorené prísnou logikou, a derú sa na povrch skutočného života. Pre svojich spolužiakov je Benoît príliš inteligentný a príliš arogantný. Ich rivalita vyústi až do katastrofy. Musí premeniť skryté dimenzie a starobylú mystiku v skutočnej bezpečí a zachrániť svojich blízkych.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Podporte scifi.sk

Články

Knihy mesiaca: máj 2024

Vonku tridsiatky a prázdniny už klopú na dvere. Ak váhate, čo si počas začínajúceho leta prečítať, máme pre vás pár tipov z májovej nádielky :)

0 komentárov