Trosky Země (2024)

Krajina je v troskách. Ľudstvo sa ale nikdy nevzdá a ďalej bojuje o svoj osud. Niekto obýva ruiny starej civilizácie, ďalší stihli včas kolonizovať iné miesta vo vesmíre. Nahliadnime do piatich vízií našej budúcnosti. Zmení sa svet ľudí? Zmenia sa ľudia? Antológia Trosky Zeme prináša päť nových p...

Info

Slov. názov Trosky Země
Orig. názov Trosky Země
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Krajina je v troskách. Ľudstvo sa ale nikdy nevzdá a ďalej bojuje o svoj osud. Niekto obýva ruiny starej civilizácie, ďalší stihli včas kolonizovať iné miesta vo vesmíre. Nahliadnime do piatich vízií našej budúcnosti. Zmení sa svet ľudí? Zmenia sa ľudia? Antológia Trosky Zeme prináša päť nových príbehov od hviezd slovenskej fantastiky. Každý sa viaže k ich čitateľsky obľúbeným sériám. Ondrej Neff pripomenie svoj najznámejší svet Arkádie. Vilma Kadlečková cenami ovenčenou sérii Mycélium. Ján Kotúč nás zavedie do Centrálneho Impéria. Peter Heteša nechá spomenúť na svoj Baltimore a autorská dvojica Ján Hlávka a Jana Vybíralová sa vracajú do sveta Algoru. Antológia Trosky Zeme je vhodná nielen pre fanúšikov jednotlivých autorov, ale aj pre každého, kto sa chce s hviezdami českej sci-fi ešte len zoznámiť.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Filmová história scifi

Články

Knihy mesiaca: máj 2024

Vonku tridsiatky a prázdniny už klopú na dvere. Ak váhate, čo si počas začínajúceho leta prečítať, máme pre vás pár tipov z májovej nádielky :)

0 komentárov

Ukážka: Ondřej Jireš (ed.) – Trosky Země

V Čechách vyšla nová scifi antológia zameraná na nepublikované poviedky zo známych svetov českých autorov. A my vám prinášame ukážku :)

0 komentárov