Temná pláň (2006)

Posledný diel série sa odohráva v ďalekej postapokalyptickej budúcnosti, pol roka po pekelných vynálezoch. Wren Natsworthyová cestuje vo vzducholodi Jenny Hanniverová po Vtáčích cestách s otcom Tomom, ktorý stále smúti po odchode Wreninej matky Hester. Tomove staré zranenie ho ohrozuje na živote a l...

Info

Slov. názov Temná pláň
Orig. názov A Darkling Plain
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Posledný diel série sa odohráva v ďalekej postapokalyptickej budúcnosti, pol roka po pekelných vynálezoch. Wren Natsworthyová cestuje vo vzducholodi Jenny Hanniverová po Vtáčích cestách s otcom Tomom, ktorý stále smúti po odchode Wreninej matky Hester. Tomove staré zranenie ho ohrozuje na živote a lekári mu nedávajú veľa času. Wren je spokojná s mierumilovným kupeckými životom letkyne, len sa jej cnie po Theovi, ktorý sa vrátil k svojej rodine. Čoskoro je však zdanlivý pokoj u konca. Krehký mier medzi Zelenou búrkou, antimobilistami a mobilnými mestami je narušený a medzi znepriatelenými stranami sa znovu rozhorí nenávisť. Tom a Wren sa vracajú späť do Londýna, o ktorom sa dopočuli, že sa po útoku Medúzy znovu stavia na nohy. Hester sa v sprievode Stopára Krutihlava medzitým živí ako žoldnier. K tomu všetkému sa objavuje opravená Stopárka Fangová, ktorá má vo svojej rozpoltenej mysli kľúč k strašnej zbrani. Osudy všetkých hlavných hrdinov sa znovu pretnú, než sa ukáže, kto sa stane víťazom dlhých vojen, a či nastane mier.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Podporte scifi.sk

Články

To najlepšie za rok 2020: Young Adult

Ďalší zo série článkov mapujúcich to najlepšie z fantastiky za rok 2020, tentoraz z kategórie Young Adult SFFH literatúry.

0 komentárov