Zúrivec (1947)

Zem je dávno mŕtva, rozmetaná na kusy a ľudia, ktorí sa usadili na Venuši, žijú vo veľkých citadelách pod povrchom venušských morí v upadajúcej, triedne riadenej spoločnosti, ktorej vládnu nesmrteľní - geneticky zmutovaní ľudia, ktorí žijú tisíc a viac rokov. Sam Reed sa narodil ako nesmrteľný, n...

Info

Slov. názov Zúrivec
Orig. názov Fury
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Zem je dávno mŕtva, rozmetaná na kusy a ľudia, ktorí sa usadili na Venuši, žijú vo veľkých citadelách pod povrchom venušských morí v upadajúcej, triedne riadenej spoločnosti, ktorej vládnu nesmrteľní - geneticky zmutovaní ľudia, ktorí žijú tisíc a viac rokov. Sam Reed sa narodil ako nesmrteľný, narodil sa, aby vládol ľuďom s normálnou dobou života, ale jeho otec ho nechal ako nemluvňa upraviť, aby o svojom dedičstve nevedel. A tak Sam vyrastal na zlej strane života a zákona a myslel na nesmrteľných ako na svojich nepriateľov. Keď dosiahol vek osemdesiatich rokov, pochopil, čo sa mu stalo, a šiel sa pomstiť - a navždy tak zmenil svoj upadajúci svet. Klasický román zlatého veku z pera majstra science fiction.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Podporte scifi.sk

Články

To najlepšie za rok 2020: Science fiction knihy

Pokračujeme v sérii článkov snažiacich sa zhrnúť to najlepšie vo fantastike za rok 2020. Nech sa páči - to najlepšie z knižnej science fiction.

2 komentárov