Prvý kontakt (2016)

Keď sa na Zemi objavia obrovské tajomné vesmírne telesá, je do tímu odborníkov určených k ich spoznaniu vybraná aj Louise Banksová. Zatiaľ, čo sa ľudstvo zmieta na pomedzí svetovej vojny, sa ona a jej tím poberá hľadať odpovede na otázky odkiaľ prišli títo mimozemšťania a prečo.

Info

Slov. názov Prvý kontakt
Orig. názov Arrival
Hodnotenie 80 % (1 hodnotení)
Anotácia Keď sa na Zemi objavia obrovské tajomné vesmírne telesá, je do tímu odborníkov určených k ich spoznaniu vybraná aj Louise Banksová. Zatiaľ, čo sa ľudstvo zmieta na pomedzí svetovej vojny, sa ona a jej tím poberá hľadať odpovede na otázky odkiaľ prišli títo mimozemšťania a prečo.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Filmová história sci-fi časť 9. (2010-2020)

Minirecenzie

Aldeberan @Aldeberan 31.10.2018 13:23:44
8
V poriadku sci-fi film. Svojho času pri uvedení vyvolal celkom rozruch, podľa mňa preto, že ide so skutočný sci-fi film, aké sa už nerobia. Čo myslím pod skutočný? Svojho času sci-fi často fungovalo tak, že ste zobrali JEDEN koncept a rozvinuli ste ho ad absurdum, resp. vo všetkých možných smeroch a postavili ste na ňom pointu celého príbehu. Rovnako funguje Arrival – scenáristi zobrali spôsob, akým mimozemšťania vnímajú čas a postavili okolo neho dej aj ideu filmu a spravili to dobre. Nejde o žiadny mimoriadne hlboký film, ale nejde ani o žiadne pseudofilozofovanie. Ide proste o inteligentne aplikovaný zaujímavý sci-fi koncept, remeslne kvalitne spracovaný. A také film ysa dnes už proste nerobia. Buď sa režiséri snažia byť druhým Nietschem alebo robia popcornovky bez ďalšieho ciela. Urobiť niečo medzi sa nenosí a preto je Arrival v dnešnej dobe výnimočný.

Videá

Trailer - "Global War" Spot
Trailer - Official Trailer
Trailer - Official Tailer 2

Ďalšie objekty v ságe