Útok Titanov (2013)

Je to už vyše 100 rokov, odkeky ľudí napadli Titani. Titani sú obrovské tvory, ktoré vzdialene pripomínajú ľudí. Avšak nie sú inteligentní a ich jediným záujmom je zožrať každého človeka, ktorého stretnú. Ľudstvo nimi bolo takmer vyhubené a donútené stiahnuť sa do miest, ktoré sú obklopené systémom ...

Info

Slov. názov Útok Titanov
Orig. názov Šingeki no Kjódžin
Hodnotenie 80 % (1 hodnotení)
Anotácia Je to už vyše 100 rokov, odkeky ľudí napadli Titani. Titani sú obrovské tvory, ktoré vzdialene pripomínajú ľudí. Avšak nie sú inteligentní a ich jediným záujmom je zožrať každého človeka, ktorého stretnú. Ľudstvo nimi bolo takmer vyhubené a donútené stiahnuť sa do miest, ktoré sú obklopené systémom troch Hradieb – Hradby Maria, Hradby Rosé a Hradby Sine. Tento systém hradieb dovolil ľuďom pokojne žiť posledných 100 rokov. Možno až príliš pokojne, pretože väčšina z nich zabudla na nebezpečenstvo, ktoré za hradbami číha.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený

Osoby a obsadenie

Minirecenzie

Dávid Novotný @keyko 06.04.2014 14:19:58
Prvý diel riadna namotávka, po celej prvej sérii mierne vytriezvenie. Dostavil sa mierny pocit sklamania z toho, že v podstate je to neustále pobehovanie hore dole, od jednej zdrcujúcej prehry k ďalšej a vlastne sa nič, čo by posunulo príbeh výraznejšie ďalej, nedeje. Na 25 dielov by to chcelo viac rozvinúť niektoré dejové linky naznačene v úvode, alebo skrátiť o pár epizód. Čo ma trocha zarazilo je, ako ľudstvo na pokraji vyhynutia žije na relatívne vysokej úrovni, mestá čisté, krásne vystavané a napriek neustálemu útlaku a prehrám sú prostriedky na dobre vybavenú armádu a nažehlené uniformy. Myslím, že storočia prakticky neustáleho vojnového stavu by sa na takejto civilizácii podpísali a element rozkladu spoločnosti a biedy by bol zaujímavým obohatením, robiacim svet uveriteľnejším. Stále však ide o nadpriemerné anime, plné zvratov, postavy zomierajú možno ešte vo väčšom počte než v GoT a je zaujímave sledovať ich vyrovnávanie sa so všadeprítomnou smrťou a postupné dospievanie a uvedomovanie si nutnosti polupráce pre vyšši zmysel. Pár momentov je skutočne super, keď človek pozerá a čuduje sa čo sa to vlastne stalo a poprípade si dá chvíľku na predýchanie. Uvidíme, či sa dočkáme aj druhej série, a ak áno, či sa o svete titanov a ich úmysloch dozvieme niečo viac.

Obrázky

Videá

Trailer - Attack on Titan: Counter Rockets
Trailer - 2
Celý záznam - park 2
Celý záznam - park 1
Ukážka - Crunchyroll - VIDEO: Universal Studios Japan Opens "Attack on Titan" and "Evangelion" Attractions
Trailer - Attack on Titan trailer

Ďalšie objekty v ságe