Gattaca (1997)

Geneticky podradný človek zfalšuje svoju identitu a vydávajúc sa za geneticky vylepšeného "nadčloveka" sa pokúsi uskutočniť svoj sen o lete do vesmíru.

Info

Slov. názov Gattaca
Orig. názov Gattaca
Hodnotenie 90 % (2 hodnotení)
Anotácia Geneticky podradný človek zfalšuje svoju identitu a vydávajúc sa za geneticky vylepšeného "nadčloveka" sa pokúsi uskutočniť svoj sen o lete do vesmíru.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Vincent Freeman Ethan Hawke
Irene Cassini Uma Thurman
Josef Gore Vidal
Dr. Lamar Xander Berkeley
Filmová história scifi

Minirecenzie

Mikulas Lipovsky @karhaj 11.12.2020 11:00:14
9
Taka megasupovica toto je vo vsetkych ohladoch, ze mokry sen kazdeho, co ma rad filmy, nemusi len zanrovku...emocie tam su, secko tam je nakupene jak po vianocnych vypredajoch, z kazdeho rozka troska, to taky dobry film je, ze skoda hovorit, pozerat treba s glazami dosiroka a lipsy drzat, nech nepadaju na podlahu.
Roland Axenberg @martiner 09.12.2020 23:02:01
9
Minimalizmus vo svojej najčistejšej forme, riešiaci možno najpálčivejšie problémy blízkej budúcnosti. Presná réžia, dokonalá výtvarná a hudobná stránka.

Články

Filmová história sci-fi, časť 6. (1990-2000)

Koniec milénia znamená aj koniec jednej éry sci-fi filmov plných skvelých nápadov, bombastických akčných scén a prelomových efektov. Prichádza posledné obdobie, po ktorom už nič nebude také ako predtý...

16 komentárov

Gattaca

Ľudstvo si za tisícročia svojej existencie vždy našlo spôsob ako sa mohla jedna skupina ľudí vyvyšovať nad tú druhú. Poučili sme sa zo svojho vývoja a stali sa tolerantnou spoločnosťou, kde si je každ...

11 komentárov

Videá

Trailer - Trailer