Jozef Kohúr

Info

Prezývka vladimir
Web:
Členom scifi.sk: 9 rokov
Naposledy online: 20.04.2014
E-mail: jozef.kohur@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 56
Články: 0
Poviedky: 2

Zbierka - ponúka

Jozef Kohúr ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Jozef Kohúr ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Jozef Kohúr ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Tyčinky
kAnYs - treba si uvedomiť, že mnoho ľudí nemá vôbec žiadnu alebo len veľmi skreslenú predstavu o štruktúre vesmíru. Nepoznajú typy planét, planetárnych sústav... Nevedia, z akých častí sa skladá naša Galaxia a čo je pre tie časti typické - ramená, jadro, Halo, satelitné galaxie, guľové hviezdokopy v hale a ďalej, otvorené hviezdokopy a mračná prachu a plynu v ramenách... Nevedia aké sú ďalšie typy galaxií vo vesmíre, čo je pre ne typické, v akom sú zastúpení, aké štruktúry tvoria atď. A to prosím nie sú žiadne odborné vedomosti, ktoré by si vyžadovali mnoho štúdia, vysokú kvalifikáciu atď., ale iba základné populárne poznatky. Že niekto nerozumie kvantovej mechanike, teórii poľa atď. sa dá odpustiť. Avšak ak sa niekto púšťa do písania vesmírneho sci-fi s tým, že si mýli galaxie s planetárnymi sústavami, to sa odpustiť nedá. Pritom si stačí prelistovať nejakú ilustrovanú detskú knižku...
20.04.2014 14:22:45

X-Men: Days of future Past - Nový trailer
Tie trailery sú strašne zle koncipované. Trailer má byť krátkou ukážkou, ktorá má navnadiť diváka na pozeranie filmu - vyvolať množstvo otázok a v lepšom prípade na žiadnu neodpovedať. Dnes sú to však zväčša 2-3 minútové ukážky, v ktorých je často abstrakt deja celého filmu. V tomto prípade by kľudne stačil 40 sekundový spot s nejakými akčnými scénami + Patrick Stewart, Wolverine a Magnetogandalf, aby sme vedeli, že aj na nich sa ešte môžeme tešiť. A ešte k tomu spravia 3 (slovom tri!) dlhé trailery k jednému filmu - na čo mám potom pozerať ten film? Dobrým príkladom, ako má trailer vyzerať, bol 40 sekundový spot na transformers 4 zo superbowlu - to by malo úplne stačiť. Ostatné je len spoiler.
16.04.2014 17:19:12

Ochrancovia človečenstva
Ďakujem.
08.04.2014 21:56:52

Nečakaný zánik dokonalosti (POVIEDKA NA POČKANIE)
Rusko, Čínu, iluminátov a kadejaké nezmysly, o ktorých píšeš tu predsa nikto nespomína a ani v DVTR o nich nie je žiadna zmienka - veď to má byť dostatočne VŠEOBECNÁ teória riadenia. Keby sa tam spomínali bludy podľa toho, čo teraz letí medzi konšpirátormi, nebola ani len trochu všeobecnou (nieto ešte dostatočne). DVTR je len jazyk, nič viac. Akým spôsobom a na ktoré konkrétne prípady sa bude používať, je už na každom človeku zvlášť. Inak aspoň vidíš, ako reaguje tvoj osobný firewall na niečo, čo aspoň trochu vybočuje z určitých rámcov. Andrej Jakin a Udo2 majú asi pravdu - bubon na zajace.
31.03.2014 15:26:10

Píš o tom, čo poznáš
súhlasím s William Cody - napísať poviedku po Slovensky a umiestniť ju (bezdvôvodne) do cudziny, tým sa nikomu nezavďačí. Na slovensku to osloví menej čitateľov a pre cudzinu by to muselo byť písané po Anglicky. Ale každý autor má právo spraviť to ako chce - kľudne nech si to dá aj do Čile či Moldavska.
31.03.2014 13:44:39

Minirecenzie

Jozef Kohúr ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Jozef Kohúr ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Ochrancovia človečenstva

Sám autor túto poviedku uviedol týmito slovami: "Posmrtný život, ufoporno a mocichtivý démon...". Nuž, uvidíme, čo z toho naozaj bude :-)

26 komentárov

Diktátor

Príbeh diktátora, ktorý stojí na čele menšej medzihviezdnej mocnosti. Prvá poviedka tohto autora na našom serveri.

15 komentárov