jurinko

Info

Prezývka jurinko
Web:
Členom scifi.sk: 12 rokov
Naposledy online: 17.09.2019
E-mail: woodstock@inmail.sk
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 3282
Články: 23
Poviedky: 27

Zbierka - ponúka

jurinko ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

jurinko ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

jurinko ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Úvod do teórie chaosu – recenzia
Este musim odpovedat na tu tvoju otazku (hoci som mal pocit, ze som uz na nu odpovedal, minimalne medzi riadkami): Podla tvojich "zakonitosti" mohol pribeh vyzerat uplne akokolvek, lebo to vlastne ziadne zakonitosti nie su. Nukas nam nekonecne moznosti, a teda aj nekonecne zakonitosti. A teda ma pribeh nekonecne vela podob. Sprav z toho obdobu Marvel Cinematic Universe, mozes tam robit, co len chces, restarty a prequely sequelov, a tak... :-)
14.09.2019 01:24:08

Úvod do teórie chaosu – recenzia
Nikdy nehrozilo, ze vsetci prepojeni Pitovia zosaleju, bolo to tam povedane ako "zakonitost" (synchronizator mal obmedzeny zdroj energie, tym padom prepajal stale viac a viac Pitov, ale zaroven by sam skoncil...). A rozdiel medzi smrtou zosalenim a smrtou usmazenim radiaciou/utopenim/roztlacenim /zabitim kucharom/raketou/pistolou, je aky? Rozpravas o tom, ako Pete zachranil svet (a.k.a. zachranil miliardu Pitov pred smrtou), a zaroven v knihe ukazes, ako x(inychmiliard) Pitov zomrelo? Znova: Kde ma byt ta hranica, ze nam citatelom na tom (celom/jednotlivom, to je fuk) ma zalezat?
14.09.2019 01:08:35

Úvod do teórie chaosu – recenzia
[pokr.] rovnaky zmysel, ako ked budeme napinavo sledovat toho, ktory to akoze cele vybojoval (a pritom xkrat zomrel a "reloadol" celu "hru" znova), hm?
13.09.2019 01:24:02

Úvod do teórie chaosu – recenzia
[pokr.] menom, v ramci tebou nacrtnuteho multisveta, vlastne uplne nepodstatnu, dejovu liniu, ktorej vsetky nepravdepodobnosti davaju uplne rovnaky zmysel, ako tie kockate mraky a ucastnici autonehody. A tak vlastne mozes vsetko, co ako nepravdepodobne, lebo vzdy najdes vesmir, v ktorom sa to da obhajit, a ja mozem kritizovat tiez vsetko, lebo si vzdy najdem vesmir, kde je ten moj pohlad pravdepodobnejsi nez ten, ktory si nam ponukla. A preto nie je o co hrat. Lebo ak ten Schwarzenegger aspon v tom realnom vesmire zomrie, tak zomrie aj v tom filmovom. Ale tvoj Pete zomrie nespocetnevelakrat, a vzdy to "niekde" aj tak doklepe do vitazneho konca. Tak preco by sme zrovna tomuto jednemu mali drzat palce? Alebo tomuto? Alebo tomuto o miliardu vesmirov vedla? Ved je to jedno, nie? Vzdy si mozeme ukazat aj Pita/Charlieho Harpera, ktory si nic z udalosti v knihe ani nevsimol, a bude to davat...
13.09.2019 01:22:28

Minirecenzie

jurinko ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Poviedky

Po dlhých, dlhých rokoch, sa opäť vracia Beni Hoeger aj s jeho posádkou, aby s eleganciou a štýlom sebe vlastnými vyriešili ďalšiu zapeklitú situáciu v záujme svojho klienta. Snáď netreba dodávať, že sa to opäť raz nezaobíde bez osobných invektív, buzerácie, vulgarizmov a úplne neopodstatneného násilia. A možno príde aj kúzelník či, lepšie povedané, antifyzik? :-) Nechajte sa prekvapiť ;-) Poviedka nie je vhodná pre deti do 18 rokov.
25.09.2018 20:00 jurinko scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Nesúťažná poviedka
Máme, čo sa týka poviedok, trošku suchšie obdobie, preto som si dovolil pridať jednu absurdnú nanopoviedku, ktorú som zosmolil ešte pred pár rokmi a teraz som ju našiel na disku :-) Zároveň ide pravdepodobne o prvú poviedku na tomto serveri, ktorá je kratšia, ako upútavka na ňu ;-)
23.01.2016 9:00 jurinko scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Slovenské poviedky
Osamelý jazdec, osudové stretnutie, nečakané odhalenie, priateľstvo až za hrob, priam až šialená túžba po pomste a boj o to, čo robí človeka tým, kým je, to všetko v kulisách dystopickej púšte. Túto poviedku by ste si mali prečítať ;-)
16.05.2015 9:00 jurinko scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Slovenské poviedky
V stavebníctve to býva ťažké. Dokonca aj keď máte kontakty, aké nemá nikto iný.
26.07.2014 9:00 jurinko scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Slovenské poviedky
Flufilon sa sa otriasa pod náporom nezastaviteľnej hrozby. Mágia tak, ako ju poznáme, je ohrozená a zomierajú nevinní. Ako dlho sa na to vydrží pozerať Jolana Mnohých Mien? A prečo ešte nezasiahla, ale spolieha sa na schopnosti kráľovskej Gardy Štyroch Živlov? Pozorný čitateľ v tejto poviedke určite nájde odpovede na obe tieto otázky, ba možno aj viac :-)
7.06.2014 9:00 jurinko scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Slovenské poviedky