ama_rilla

*

Info

Prezývka amarilla
Web:
Členom scifi.sk: 2 roky
Naposledy online: 26.11.2023
E-mail:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 229
Články: 0
Poviedky: 10

Zbierka - ponúka

ama_rilla ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

ama_rilla ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

ama_rilla ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Raz ťa nájdem
Ďakujem za komentáre aj konštruktívnu kritiku. Bolo to myslené tak, že taký vysoký trest dostala preto, že porušila príkazy niekoľkokrát a ohrozila mier, ktorý bol dosiahnutý len veľmi ťažko, tým, že vyhladila nepriateľské obyvateľstvo. Asi je pravda, že som sa mohla ešte povenovať tomu pozadiu, takto som nedokázala všetko zo svojej hlavy dostať do slov :D Takže vďaka ešte raz.
13.11.2023 17:28:28

Zúfalstvo
Tak z tejto poviedky mám veľmi zmiešané pocity, ale dala som jej pomerne dosť bodov. Niektoré časti sa mi páčili (spálený jazyk napr.), aj som sa pobavila, aj sa mi páčil námet. Ale čo mi najviac vadilo a čo by som na tvojom mieste vypustila je tá časť o povraždenej rodine. Tá je extrémne neuveriteľná a podľa mňa sa tam nehodí. Navyše sme sa ani nič nedozvedeli o tom, ako sa to stalo. Proste tá zmes absencie pamäte aj citov mi tam nesedí a celý čas premýšľam, či je to hlavnej postave jedno alebo smúti (lebo smútenie je pre mňa dosť neuveriteľné pri tom, ako je to napísané). Skrátka by sa mi to viac páčilo ako taká čierna komédia o konci sveta. Lebo niektoré repliky sú ozaj dobré a humorné ladenie sa mi páčilo.
09.11.2023 19:49:31

Návrat z detstva
Poviedka je napísaná dobre, text je ľahko čitateľný, prehľadný, nevšimla som si žiadne zásadne chyby. Akurát nás tým dejom premýšľam podobne ako Hieronymus... čo je motivácia hrdinu? V texte sa píše, že by rád prežil detstvo. Popravde som si predstavovala, že nebude klasicky cestovať v čase, ale že sa vráti do detstva, t.j. on bude opäť dieťaťom. Inak sa mi páčila tá časť textu, kde prišiel do minulosti, zakričal si Proletariáti... a ďalšia scéna bola v aute VB s putami na rukách. To som si vedela dosť živo predstaviť:D
06.11.2023 23:30:04

Oblačný rytier
Napísané je to vcelku dobre, dej rýchlo odsýpa, žiadne zásadne chyby alebo preklepy som si nevšimla. Ale takisto mi ostalo veľa otáznikov... chýbal tomu lepší dej na to, aby to mohla byť poviedka. Takto mi to príde skôr ako opis bojovej scény (ktorý je dobrý), ale chýba mi nejaký hlbší motív, výraznejší dej... V súčasnom stave je dej len o tom, že rytier ide po lese, zabije banditov, znásilní dievča a zase ide po lese...
05.11.2023 23:35:56

Brána, za ktorou nič nie je
Poviedka sa mi páčila, čítala sa dobre, bolo jednoduché nechať sa vtiahnuť do deja. Mne príliš nevadí, že som nevedela, v akom sme svete, čase a pod. Ale mala som trochu problém si predstaviť miesto, kde hrdinovia žili... teda to bola dedina obohnana múrom? A všetci teda žili len vo vnútri, či chodili aj von (pochopila som, že cez deň to nebolo také nebezpečné)? Je to škoda, že nevieme viac o tom, ako to tam funguje, ale chápem, že poviedka má obmedzený rozsah. Čo ma mrzí ale viac, že sme sa nedozvedeli o osude dievčaťa, ktoré, pravdepodobne, prežilo útok už 2x. Lebo je to najzaujímavejšia info celej poviedky...
04.11.2023 22:04:53

Minirecenzie

ama_rilla ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

ama_rilla ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Raz ťa nájdem

Po skončení intergalaktickej vojny v roku 2256 vznikla pátracia jednotka SPES. Jej úlohou bolo zachraňovať pozemšťanov zo zóny konfliktu. Jednotka mala za cieľ riešiť prípadné strety mierovou cestou.

11 komentárov

Produkt

Ana má v živote len jeden sen - byť bohatá a mať sa dobre. No čas je neúprosný súper a jej sa míňajú dni. Má šancu uspieť v tomto závode?

2 komentárov

Dievčatko

PnP

6 komentárov

Čas

PnP

3 komentárov

Čas zúčtovania

Nezáleží na tom, ako rýchlo utekáš, tvoj tieň pobeží za tebou.

15 komentárov

Dar

,,Naděje prostě není optimismus. Není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu, jak to dopadne." (V.H.)

13 komentárov