Veronika Valent

Info

Prezývka Veronika Valent
Web: https://www.facebook.com/pages/Tvorba-Veroniky-Valent/347991735383354?ref=hl
Členom scifi.sk: 4 roky
Naposledy online: 30.08.2019
E-mail: veronika.valent3@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 86
Články: 1
Poviedky: 9

Zbierka - ponúka

Veronika Valent ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Veronika Valent ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Veronika Valent ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Vedecká metóda
Super, vynikajúci nápad, úžasný talent, dobre sa to čítalo. Zaujímavá metafora Panny Márie a jej mŕtveho syna. V podstate ten chlapec zomieral... s rozdielom, že ona mu v tom dopomohla. Akurát jedna vec ma zarazila, odkiaľ babka vedela profesiu hlavného hrdinu? Myslím si, že ak by slovo doktor z tej časti textu vypadlo, asi by ani nechýbalo.
30.08.2019 17:41:55

Polnoc
Ahoj, krásny príbeh súrodeneckej lásky, taký rozprávkový so smutnejším koncom. Ďakujem, že si mi trochu oprášil slovnú zásobu, niektoré výrazy som už veľmi dávno nepočula. Jediné, čo mi prekážalo, teda hlavne v prvej polovici textu, bolo príliš veľa zdrobnenín. Chápem však, že si tým chcel evokovať jazyk blízky ľudovej slovesnosti. Mňa viac ako drevorubači zaujal fakt, že mama sa im nezobudila. Boli v tom čary? :-) Tiež by som si vedela predstaviť pokračovanie príbehu. Nechceš ho dopísať?
30.08.2019 16:25:29

O polnoci príde Bubák
Nádherné, jemné, nežné, malo to hlavu aj pätu. Preniesla som sa do svojho detstva, keď mne naozaj niečo žilo pod posteľou (prisahám) a občas som mávala aj nočné mory, z ktorých som sa budila krikom. Ale na záver mám jednu otázku: Kde by som, prosím Ťa, našla tú dobrú tetu, aby by mi pomohla s dospeláckymi bubákmi? :-)
30.08.2019 16:08:46

Pôžička
Wow, za rozsah. To by som hádam za hodinu nedala, ani keby som odpisovala od niekoho text. V tom si macher a v podstate Ti tú "kadenciu" nahlas závidím. Teraz v samotnej poviedke. Expozícia pridlhá, nudná, mne osobne pripomínala Kafkovho chrobáka v Premene. Nielen situáciou, jednoducho nešťastnou existenciou. Koniec bol brutálny, doslovne aj prenesene. To už som radšej tie detaily preskakovala. Oceňujem eufemizmus plyšákov. Celé je to taký hyperbolizovaný ľudský skrat, realisticky sa to brať nedá. Ak by si dal namiesto alkohou drogu, asi by to bolo reálnejšie. Je smutné, že dnes ľudia dokážu nájsť motív k zabíjaniu v podobným banálnostiach (hlasná hudba, kosenie). Bodka na záver - ten kritizovaný dlhý úvod spôsobil, že mi po závere vraha prišlo ľúto. Milujem rozporuplné pocity, pretože ma nútia premýšľať.
29.08.2019 18:12:26

O polnoci
Ahoj, Viola, napísala si milú rozprávočku s drsným koncom. Mne osobne neprekáža, že nie je zrejmé, čo sa stalo. Rada si vymýšľam svoje vlastné konce. Vyššie diskutujúci napísali, že si mladá, tak o to viac máš môjho obdivu. Slovnú zásobu Ti môžem pochváliť, hlavne čiarky sa doučíš. Za otázkou býva otáznik. Časť preklepov by Ti opravil word, keby si ho použila. Čo sa týka samotnej poviedky, trochu som sa stratila v tom, prečo sa vydávala Klára a nie Emilka z úvodu. Pri treťom čítaní som pochopila, že zámerne si nepoužila meno nevesty v úvode. Emilka bola len kamarátka. Mám ešte jednu otázku, kvet klinky existuje? Google mi ho nenašiel :-), ale názov sa mi veľmi zapáčil, znie to super skoro ako kvet konvalinky. PNP sú prirýchly spôsob písania aj pre mňa. Už teraz sa teším na Tvoju plnokrvnú v pokoji napísanú poviedku.
29.08.2019 17:38:29

Minirecenzie

Dynamický, vizuálne dokonalý film, ktorý si však pre dejovú predvídateľnosť, slabšie dialógy, (až na Depeche Mode) nie najvhodnejšiu hudbu a nedostatočnú chémiu hlavných postáv nezaslúži viac ako 7 bodov z 10. Pre mňa bol film miernym sklamaním, napriek tomu, že to bol najkrajší najfarebnejší film od DC, aký som kedy videla.
Prvý človek Hoci skutočným autorom filmu o Neilovi Armstrongovi bol sám život, režisér Damien Chazelle jeho pre svet najvýznamnejšiu dekádu spracoval na naozaj vysokej úrovni, a to od prvých tónov až po ten posledný. Psychologické, priam umelecké pasáže sa striedali s drámami rodinného a pracovného charakteru. Ryan Gosling snáď nikdy nebol vážnejší, navonok pokojnejší ako práve v tomto filme. Určite to pre neho nebola jednoduchá úloha, ale zvládol ju výborne, rovnako ako jeho filmová manželka, Claire Foy. Dôraz na detaily a reálne znejúce, miestami až hrôzostrašné zvukové efekty vo mne rezonujú dodnes, takisto ako pocit klaustrofóbie a nebezpečenstva. Vysoko hodnotím cit, s ktorým režisér dokumentaristicky spracoval politické pasáže, a tým nepokazil svoje dielo o míľniku ľudstva pre mnohé diela americkej produkcie typickým prehnaným patriotizmom. Na záver musím dodať, že som dávno nebola na filme o vesmíre, ktorý by ma tak vtiahol do deja už od prvých minút a ktorý by vo mne zanechal takú obrovskú „stopu“ obdivu voči jeho dobyvateľom. Odporúčam každému náročnejšiemu divákovi. Za mňa 9/10
Síce som dávnejšie tento film nevidela, ale pokiaľ si dobre pamätám, pôsobil na mňa ako sci-fi rozprávka o popoluške, živej "vode", záchodovej kefe a vlčiakovi, čo naozaj nepôsobil ako pes, ako spomínala Niromwell, pretože tie oči mal aj na mňa primalé a priúzke. Filmoví tvorcovia si dali záležať na veľkolepej virtuálnej filmovej výprave, no nevyhli sa ani zopár nudným, či trápnym momentom. Osobne považujem tento film za komediálnu rozprávku. Jediné, čo ho ako-tak zachraňuje, je Channing Tatum a Mila Kunis, na ktorých sa, povedzme si pravdu, dá celkom dobre pozerať. (Teda aspoň nám babám.) Pre pánov je Jupiter Ascending asi odpad. Alebo sa mýlim?
Takže, dnes slávnostne dopozerané. Niekde medzi 6 a 9 dielom som mala krízu, kládla som si otázku, či má zmysel v tom pokračovať. Som veľmi rada, že som to nevzdala v dieloch, počas ktorých som si v podvečerných hodinách doslova podriemkavala. Tým by som dala tak asi 6/10. Potom sa to rozbehlo, postava Ramseho sa prudko vyvinula smerom, ktorý som vôbec nečakala. Konečne som pochopila, prečo sa celý čas nedarilo Colovi zachrániť našu súčasnosť.Nie je to iba seriál o cestovaní v čase, ale o tom, že rovnaké pohnútky, ako sú láska, rodinní príslušníci, z ľudí môžu urobiť monštrá alebo hrdinov.Dnes som dala tri diely naraz, boli parádne a po ich skončení som naozaj veľmi zvedavá, čo scenáristi vymyslia v druhej sérii, pretože otvorených otázok tam zostalo neúrekom. Ďakujem za dobrý tip na seriál.

Poviedky

Skôr na pobavenie, ale toto vo mne tie dve slová evokovali a nedalo sa s tým nič iné urobiť.
24.08.2019 20:21 Veronika Valent scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
Nestihla som uzávierku, ale aj tak to sem posielam.
27.07.2019 20:21 Veronika Valent scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
žiadne
22.06.2019 20:16 Veronika Valent scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
Veda a viera sa navzájom vylučujú. Alebo nie?
22.10.2016 9:00 Veronika Valent scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Slovenské poviedky
Podľa vyjadrenia autorky ide o neplatný pokus o fan fiction, keďže až taký fan tohoto seriálu nie je, a vlastne iba chcela predčasne ukončiť trápenie hlavných hrdinov, ktorých jej bolo ľúto. To znie zaujímavo, no nie? :-)
18.06.2016 9:00 Veronika Valent scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Slovenské poviedky