Scarecrow

Milovník metalu, dobrých kníh, šachu a indie hier.

Info

Prezývka Scarecrow
Web:
Členom scifi.sk: 199 dní
Naposledy online: 9.07.2024
E-mail:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 66
Články: 0
Poviedky: 8

Zbierka - ponúka

Scarecrow ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Scarecrow ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Scarecrow ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Sochy boha Thauma
Ďakujem za vysvetlenie, zvedavosť bola ukojená, takže dnes nakoniec zaspím :D
09.07.2024 19:15:20

Spoveď
Pekný nápad, poviedka sa čítala dobre ale... pár vecí mi logicky nesedí. Najprv som čakal že to bude humorná sci-fi poviedka (po tom, ako lietadlá havarovali kvôli metlám :D ). Neskôr sa to však zvrtlo do niečoho vážnejšieho (čo mi ale nevadilo). Dozvedeli sme sa že si hrdina zlomil nohu ale nevieme ako a ani kedy. Slnko sa v podstate vôbec nehýbalo a zrazu potom bola noc (alebo to patrilo k celkovej anomálii vo svete?). Ako mohol vedieť, že sa toto všetko stalo aj vo svete? Keď havarovali niekde mimo dosah signálu, tak mohol byť len odstrihnutý od sveta, ktorý fungoval naďalej. Alebo mal mobil poškodený žiarou a preto sa nedokázal spojiť so svetom. Ako mohla prejsť dekáda? Alebo pred smrťou blúznil a myslel že je to koniec sveta čas plynie inakšie? To mi napadlo teraz, ako píšem komentár a celkom mi to do toho sedí :D ak je to teda takto, tak všetkému chápem.
09.07.2024 19:13:48

M. M.
V podstate súhlasím s najjednoduchším vysvetlením :D každý je po vojne generál ale keby sme boli v tej situácii my... ktovie (dúfam, že nebudeme :D )
09.07.2024 18:53:09

Virtuálna terapia
V prvej vete by som škrtol slovo „energický“. Keďže sa dvere rozrazili náhle a do ordinácie sa dovalil ako veľká voda, už z toho je jasné, že ten muž je energický. Ďalej mi osobne trošku nesedelo správanie psychologičky/psychiatričky (teda ak som správne vydedukoval, že sa jedná o túto profesiu). Aj keby mala niektorú z týchto „empatickejších profesií“ v medicíne, myslím, že by sa ohradzovala viac už pri tom vstupe pacienta do ordinácie a potom pri narážkach na jej osobu. Ale to je len môj osobný pocit, keďže ja by som sa určite ohradil, no každý sme iný. Potom ešte jeden detail. Ak sa doktorka pozrela do pacientovej anamnézy, znamená to, že u nej už v minulosti bol a tú anamnézu spolu spísali. Celá poviedka bola ale konštruovaná tak (aspoň ja som to tak pochopil) že ten muž k nej prišiel prvý krát (aj keď to bol vo finále duch). Alebo so sebou teraz doniesol papier od iného doktora v ktorom bola jeho anamnéza ale to v poviedke nebolo. Na konci som nepochopil čo znamenal ten trol v rakve (ale to je asi moja chyba :D ). Aj napriek vyššie napísaným vetám sa mi táto poviedka celkom páčila. Čakal som, že Kováč ich bude nejak ovládať cez Sims, ale nakoniec to bolo inak, čo ma prekvapilo (a to je dobre). Išlo o v celku peknú duchársku poviedku :)
09.07.2024 18:50:21

M. M.
Za mňa topka tohto kola :) na začiatku veľmi pekne opísané pocity a opisy postáv, celkovo pekne napísaný príbeh. Potom dávam plusovo-mínusový bod za názov projektu :D plusový za to, že mi to pripomenulo časy, keď som bol ešte dieťa a čítal som poviedku o Opičej labke. Doteraz si pamätám aký som bol z nej vydesený :D „mínusový“... kto by tak nazval projekt, od ktorého sa čaká, že bude úspešný? Ďalej by som asi trošku vytkol správanie Rolfa. Prečo nezavolal políciu, záchranku? A prečo sa zdržiaval v dome, kde číhalo smrteľné nebezpečenstvo a pokúsil sa z neho odísť až keď prišiel Johnny? Potom sa mi páčilo, ako boli opísané pocity a celkovo scéna, v ktorej sa Johnny dozvedel o atentáte na Liz. Trochu mi potom ale nesedelo jeho správanie, keď ju uvidel ležať v byte v kaluži krvi. Áno, vedel, že je ju možné oživiť, ale aj tak, prišlo mi to až príliš chladné. Celkovo mi ale tieto veci výsledný dojem nejak extra nepokazili :)
09.07.2024 13:03:42

Minirecenzie

Scarecrow ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Scarecrow ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Spravodlivosť

Keď Juraj prechádzal uličkou v súdnej sieni, v mysli mu znelo jediné slovo. Nevinný.

5 komentárov

Padaj do búdy

PnP

6 komentárov

Výpalné

PnP

6 komentárov

Plešaté svetlušky

Obyčajnému chlapcovi zmení život nezvyčajné znamenie...

8 komentárov

Nový život

PNP

3 komentárov