GirappAWt

Váš geek 101! Páči sa mi rovnako Star Wars ako Star Trek a v hľadáčiku mám aj MCU. Som fanúšik diel J. R. R. Tolkiena, G. R. R. Martina, Terryho Goodkinda, aj H. P. Lovecraft sa mi sem začína miešať... Samozrejme nemôžem opomenúť Sapkowského Zaklínača v hernej (hoci dvojku som ešte nehral vôbec) aj knižnej (a dúfam, že aj v seriálovej) podobe, hernej i knižnej série Warcraft, najmä tých ktoré písal Richard A. Knaak, Harryho Pottera, hernej trilógie Mass Effect (Andromeda bola taká, že meh, a to nielen kvôli bugom a facial modelom)... No prosto všehochuť zo sci-fi, fantasy a steampunku. Momentálne je ale moja najväčšia láska Ernest Cline a jeho Ready Player One, čo bol pre mňa ultimate nerdgasm. Nie preto, že by to bola z hľadiska storytellingu či príbehu najlepšia kniha, ale podľa mňa veľmi presne vystihuje geekov pohľad na svet a dôvody prečo sa zubami-nechtami drží toho, čo zbožňuje.

Info

Prezývka GirappAWt
Web: www.girappawt-denki.blog.cz
Členom scifi.sk: 1 rok
Naposledy online: 27.06.2020
E-mail: girappawt@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 3
Články: 0
Poviedky: 6

Zbierka - ponúka

GirappAWt ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

GirappAWt ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

GirappAWt ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Nočný lovec
"Myrmarach Jaj, vidím že mi zrušilo veľký odsek za "živý" X_x" = Hm teraz mi bude vŕtať hlavou o čo všetko sme prišli...? Hlavne vo vzťahu k tomu, že posledné vety dialógu vedú k niekoľkým otázkam. Skôr to podnecuje k zvedavosti než, že by ju to uspokojovalo. Hodnotím ale značne kladne, je tam kontext pointa aj atmosféra!
03.05.2020 19:56:57

Hliadkový let
Ďakujem všetkým za názory postrehy a pripomienky. No bez mučenia priznám, draci sú moje najobľúbenejšie mýtické stvorenia a cesta k nim od témy "búrka" bola viac-menej nevyhnutná. Aj keď teraz z odstupom času, keď tak nad tým rozmýšľam, by som možno vedel napísať aj niečo v intenciách námornej búrky. K záveru... je to najskôr mojim osobným prístupom k tvoreniu príbehu ale viem, že čas mám obmedzený a tak sa vždy PnP snažím zakončovať niečim úderným. Nejaké viac-menej nečakané prekvapenie. Ale je pravda, že to niekedy môže byť aj na škodu veci, o tom sa nehádam...
01.02.2020 23:58:51

Temné dvere za poslednou policou
Ďakujem všetkým za postrehy, názory a pripomienky. Radšej nič nesľubujem ale do budúcna si skúsim dať pozor na dlhé odseky. Gramatické a pravopisné chyby... áno viem, že aj to je vizitka autora, ale ja sa proste viac sústredím na to čo napísať, než ako to napísať správne. Tá mikina tam vznikla preto, že najprv ma napadlo, že by východ mohol byť na úpätí Karadrasu, kde to malo mať význam, že na takú zimu je postava dosť nevhodne oblečená. Ale než som sa dostal k pasáži kde som nechal postavu skutočne vstúpiť do Stredozeme došlo mi, že by ma čakal dlhý opis okolia. Tak som radšej zvolil Khazad Dúm. Zámerom bolo aby Pána Prsteňov znalý čitateľ identifikoval miesto ešte skôr, než to nahlas vysloví postava.
01.02.2020 23:49:34

Minirecenzie

GirappAWt ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

GirappAWt ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Ním sa dnes stanem!

Hľadiac do očí svojmu odrazu v zrkadle, možno uvidíte viac, než Ste si mysleli. Čo tam vidí Arthur?

4 komentárov

Prosím, dúfam, že ťa tu nenájdem!

Bojovník zo svorky lugaru, ktorého vyslali aby priviedol posily, pátra v zneti zmasakrovaných tiel po bitke po tom, čo dúfa, že nenájde.

4 komentárov

Temné dvere za poslednou policou

Čo keby som Vám povedal, že je možné vstúpiť do Vášho obľúbeného príbehu? Alebo, že fikcia Vášho obľúbeného autora, nikdy nebola tak celkom fikciou?

6 komentárov

Hliadkový let

Lietať v búrkach nie je nebezpečné iba na bežných aeronautických strojoch, ale aj keď je váš letúň živý, povedzme drak či gryf.

4 komentárov

Octorothove orgie

Poviedka inšpirovaná dielom H. P. Lovecrafta, o invokačnom rituále v mokradiskách Nantasketu...

4 komentárov

Za úsvitu mŕtvy

Poznáte ten pocit, keď ste na pokraji smrti a život Vám beží pred očami, spomínate na všetko zásadné čo sa vo vašom živote kedy udialo? Je to jedna z tých...

5 komentárov