Diskusia 1/1: Sochy boha Thauma

Filmová história scifi

Diskusia

Marco Ottra
Zaujímavý námet s ekologickou paralelou do súčasnosti. Čítalo sa mi to veľmi dobre, v deji sa postupne budovalo napätie, aj keď hlavná linka bola možno trochu predvídateľná. Trošku ma zaskočilo, že pár rybárskych dedín dokázalo znečistiť more tak, až nahnevali bohov. S jazerom by mi to asi prišlo uveriteľnejšie. Páčilo by sa mi tiež, keby bola viac do hĺbky rozvinutá vzťahovaná línia s nevlastným bratom, tomu záveru by to pridalo napätia. Akurát som si tam nebol úplne istý, v akom vzťahu boli – matku mali spoločnú? Mal som pocit, že to tam nebolo úplne objasnené. Ale super práca! 😊
03.07.2024
Scarecrow
Veľmi pekne napísané :) akurát... chcem vedieť viac! :D Čo znamenal ten modrý dym? Zničili ich osadu a z nej stúpal modrý dym? Alebo to bol jednoducho modrý dym a všetko je v pohode? Čo bolo s Anellinou krvou? Bola nejak príbuzná s božstvom? Alebo s harpyami? Ak sú tieto odpovede ukryté niekde v texte, tak sa ospravedlňuje. Ak nie, tak si prosím objasnenie, lebo poviedka sa mi páčila a trápi ma akútna zvedavosť :D
09.07.2024
Lucika
Marco Ottra: Vďaka za komentár :) na objasnenie-jej rodičia zahynuli na mori a jeho mama zomrela pri pôrode. Anelly sa Nikov otec ujal, lebo poznal jej rodičov :)
Scarecrow: Modrý dym vychádzal zo sôch, v podstate nemal žiadnu funkciu, len symbolizoval, že sa to podarilo (bol tam preto, lebo celá poviedka vznikla z PnP a tam bol taký obrázok so sochami s modrým dymom :D)
A čo sa týka Anelly, mala byť potomkom boha Thauma, ale nie sú tam veľké náznaky, skôr som to nechala na čitateľovu fantáziu :)
09.07.2024
Scarecrow
Ďakujem za vysvetlenie, zvedavosť bola ukojená, takže dnes nakoniec zaspím :D
09.07.2024

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.