Diskusia 2/2: Raz ťa nájdem

Podporte scifi.sk

Diskusia

Ray Janonoff
Pokiaľ kapitánka porušila toľko nariadení, asi by dostala guľku - alebo by ju vrátili do služby, pretože je užitočná. To by ale nevytvorilo prostredie pre tento konkrétny príbeh, takže to beriem, hoci sama hovorí, že z toho, čo robí predsa nie je žiadny úžitok.
Jej dozorca - alebo čo to má byť - by mi prišiel oveľa uveriteľnejší, pokiaľ by bol osobne vložený do jej prípadu (Parkerov brat, napr?). Takto je jeho správanie zvláštne, hlavne ak je súčasťou rovnakej organizácie.
Celkovo sa mi to páčilo, dal som zatiaľ najvyššie hodnotenie v tomto kole. Mám však pár problémov s military časťou, lebo aj keď je to emotívne, stále sa to tvári ako military:)
Priliehavé skafandre - vojenský skafander bude pravdepodobne hocičo iné, len nie priliehavý. Bude mať vrecká, sumky, zbrane, kusy panciera - ale určite to nebude len priliehavá kombinéza.
Poloautomatické zbrane (samonabíjacie, jedno stlačenie spúšte = jeden výstrel) majú na začiatku, potom z chrbta strhne samopal, ktorý je z podstaty slova plne automatický (s možnosťou jednotlivých rán).
Nesedí mi terminológia hodností - buď sú posádka lode, v tom prípade je kapitán a prvý dôstojník funkcia, v tom prípade vojačka nedáva zmysel (nedáva ho príliš ani ženský rod, ak je prítomné priezvisko s koncovkou, ale to beriem). V posádke lode by nemali byť vojaci, ak tak námornícke hodnosti, resp námornej pechoty - takže Marsová by bola mariňá(č)k(a). Pokiaľ majú všetci hodnosti pozemného vojska, nemôže byť Parker "dôstojník", ale má svoju hodnosť, povedzme od poručíka vyššie.
Potom v dialógoch zohraného tímu by používali skôr priezviská, než označenie hodností, aspoň čo sa týka od veliteľa k podriadeným.
V druhom útoku skončí Parker s rozstrieľanými končatinami - a trup má v pohode? Pretože to je najpravdepodobnejší cieľ zásahu:)
Jeden čiste slovný detail - "ženský hlas vojačky" - aký iný by mal byť, ak je zdôraznené že vojačka? Pokiaľ by boli v poviedke riešené iné pohlavia, alebo by bol vojak robot napr, bral by som, že je to treba zdôrazniť.
28.11.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.