Diskusia 1/1: Bežný deň na konci sveta

Podporte scifi.sk

Diskusia

Veles
Na prvotinu to nie je zlé, ale ani dobré :) Najviac mi do očí bilo "moc", vždy sa to dalo nahradiť niečím lepším. Potom keď niekto hovorí, napríklad ako tu: „Priviať. Posaď sa.“ odpovedal mu... priamu reč neukončuješ bodkou, ale čiarkou. Boli tam aj nejaké nespisovné a slangové slová. V priamej reči sa to dá, ale keď tak hovorí rozprávač, to už škrípe podľa mňa (hneď v prvej vete máš kalach, napríklad). Zopár ďalších chybičiek tam bolo, ale to sa stáva. Inak to bol podľa mňa dosť bežný deň zo života Stalkera :)
06.08.2022
Martin Chabada
Nedá sa nevidieť inšpirácia trilógiou Metro :-) Ako človek, ktorý sa musel učiť osem rokov ruštinu (na východnej Ukrajine sa ňou hovorí), by som asi miesto "Priviať" použil "Privét" a miesto "Zdarova" skôr "Zdarovje". Ako autor, ktorý tiež ako prvotinu napísal postapo poviedku, by som asi tak neplytval nábojmi pri streľbe dávkami zo samopalov a guľometov. Desiatky rokov "po tom" už bude munícia vzácna. Zabudol by som na PDA a hlavne na súradnice. Systém GPS, či v danom prostredí skôr GLONASS, funkčný určite nebude.
Ale inak je to celkom zaujímavé, zápletka prakticky neexistuje (čo nie je výčitka, len konštatovanie) ide tu hlavne o (dobrý) popis atmosféry.
07.08.2022
mr_kyanid
Ďakujem za komenty, vašu kritiku a poznámky si naozaj cením. Ešte by som dodal, že poviedka bola inšpirovaná jedným roleplay streamom z hry DayZ :-D
08.08.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.