Diskusia 1/1: Dračie údolie 3/3

Podporte scifi.sk

Diskusia

Goran
Nádhera! Klasické fantasy v tom najlepšom slova zmysle. Ale aj niečo viac - bolo by chybou vidieť ho len ako žánrovú prózu, je to magické, má to mystické kvality, opis obradu ma takmer tiež uvrhol do extatického stavu. Je to aj iniciačný popis, putovanie nielen za magickým artefaktom, ale aj putovanie po krajine duše... V súvislosti s Tvojím obrázkom... nezaujímaš sa náhodou o šamanizmus alebo niečo v tom duchu?
Fascinujúce, veľmi pekne a poeticky napísané. Ako celok to hodnotím 8 z 10. Jedna známka vyššie by bola, keby sa tam nevyskytovali hlúpo zbytočné chyby, ktoré vznikli z nepozornosti alebo pri prepise. A úplne najvyššia hviezdička, aspoň z osobného hľadiska, pretože toto je niečo, čo sa mi úplne trafilo do noty, by pribudla, keby celý príbeh nebol vlastne "len" prvou kapitolou obrovského epického dobrodružstva...
31.10.2021

BocianSara
Ahoj :) Čakala som na všetky časti kým poviedku prečítam. Zo začiatku som si hovorila, že tento typ rozprávania mi veľmi nesedí. Akoby si sa kĺzala len po povrchu a rozprávala nám ďalšiu legendu ale chýbala mi motivácia hlavnej postavy naozaj ísť do tohto boja s drakom. Rozhodne ma ale zaujímalo ako sa hrdinovi podarí popasovať s mocou meča a či dosiahne svoj cieľ.
Chcela by som vedieť ako sa starý elf dostal k sviečke z ľudského tuku, super detail :D Tu by som sa asi trošku pohrala so synonymami – nepríjemne prskali, nepríjemne páchli a v ďalšej vete tekutina páchla ako stará krv.
Veľmi sa mi páčil prorocký sen a ako si ho vysvetlila. Na konci mi zostala len otázka ako sa starý elf s Erunwirom dostal do Mesačného údolia :D Rozhodne bola posledná časť najsilnejšia a najlepšie plynula. Pre mňa si klasické fantasy ozvláštnila najmä prvkami, ktoré starého elfa charakterizovali trošku aj akoby Indiána. Možno je príbeh len začiatkom dobrodružstva ale zároveň presne vieme ako dosiahne aby meč s hlavnou postavou spolupracoval, jeho cieľom bolo najmä meč získať a nie vykonávať ďalšie hrdinské činy. Takže podľa mňa si poviedku sekla na tom správnom mieste.
01.11.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami