Diskusia 1/1: Meče

Podporte scifi.sk

Diskusia

Zlodejisnov
No ako to vidím, je to pokračovanie tvojho príbehu z FP. Na jednej strane super. Páčilo sa mi to aj keď si mohol trochu ubrať z nadávok, a takého trochu divného správania. Na druhej strane ma štve to, že je to druhá kapitola! Prečo?! Goran mal aspoň tú slušnosť, že pri príbehu Nepravdepodobný hrdina dal, ktorá je to časť, a potom aj záver. Tu nie je nič! To mám teraz čakať na pokračovanie, ktoré pribudne o pol roka alebo už žiadne nebude? Serieš ma :D No teraz vážne. To, že si ubral boje, bol dobrý krok. No trochu sa mi miešali postavy a spočiatku som si myslel, že ten hrubián, čo sa chce dostať do mesta, je vlastne ten prekliaty paladin. Tiež je škoda, že sa trochu nevysvetlilo, čo je s mestom ďalej. To tam stále straší alebo sa démon stiahol? Proste napíš aspoň, ktorá to je kapitola a koľko ich bude!
06.08.2021
Goran
Aj keď je to ťažké klišé, tak predsa len zaujme to spojenie (bývalého) svätého muža - paladina a ultra drsného namachrovaného desperáta (aj keď miestami to už bolo trochu prehnané - niekedy tie jeho hlášky fungovali, inokedy vôbec nie) ma potešilo. Vrchol poviedky (ono, ťažko to ale nazvať poviedkou, je to prozaické rozprávanie) bol moment, keď Deren zahrešil.
Chce to ale naozaj trochu viac profesionality - aspoň zaujímavú anotáciu, aspoň číslovanie týchto epizód: koľko toho čitateľa čaká? A dočká sa vôbec, ako sa pýtal kolega vyššie?
Mám pri tomto texte dva problémy. 1. Zas je to triviálne vygenerované videoherné dobrodružstvo. Týpek ide a ide a do toho dorúbe nejakú potvoru? uf... ja naozaj od literatúry čakám viac. A ak mi je ponúknuté úplne jednoduché a priamočiare rozprávanie, potom aspoň požadujem, prepožičiam si Tellriho slovník, aby bolo kurevsky dobre napísané. A to nie je. Najväčšou slabinou je práve ten boj. Nemalo by to byť práve najsilnejšou stránkou Tvojej prózy? Ten boj jednoducho nie je opísaný tak, aby ma zaujal, vtiahol, pohltil. Vety ako: "Tellri bojoval ako stelesnený zázrak. Tellri dokončil porciovanie nepriateľa skrátením jeho tela o hlavu." Nuž ja neviem, mne to príde skôr vtipné.
2. Na záver ešte musím spomenúť spôsob, akým sa hlavný hrdina vyberie na cesty: "Choď do sveta a možno nájdeš spôsob ako napraviť túto krivdu." Ak by si písal báj, rozprávku, niečo s takým zafarbením, v poriadku, ale to, ako sa začala hrdinova cesta (v atkejto próze), to mi skrátka pripomína text Ako sa vybralo vajce na vandrovku.
07.08.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.