Diskusia 1/1: Story of a red-hairred warrior

Filmová história sci-fi časť 9. (2010-2020)

Diskusia

B.T. Niromwell
Mám trochu pocit, akoby som pozerala na tento príbeh cez kľúčovú dierku. Spočiatku si čitateľ nevie ani predstaviť situáciu ani prostredie, v akom sa postavy nachádzajú, kde a ako sa skrývajú. Potom sa dozvieme, že Indra nikdy nezapadala, ale z nejakého dôvodu nikdy neodišli na Zem, čo je odrazu riešením, nevieme prečo. Záver s rozprávačom to vylepší, ale stále mám pocit, že je tam niekde väčší príbeh, z ktorého je tu len malá ochutnávka.
04.01.2020

Jan Ťuhýček
Povídka se mi líbila. Má v sobě napětí a těžkou volbu (ty jsou vždycky čtenářsky vděčné). Základní otázka toho příběhu je - k čemu je dobrá Irida, když neumí bojovat. Líbí se mi autorova odpověď (k tomu, aby měla rodinu). Chápu to správně? Pokud ano, dalo by se na povídce trochu zapracovat, aby tohle téma vystoupilo do popředí - jsem si jistý, že by to mohla být vynikající povídka.
Prosím, prosím, autore, smutně koukám, používej víc odstavce - je velice obtížné ten masivní blok čtyř odstavců číst na internetu, pořád se v tom ztrácím.
A ještě jedna věc - v předposledním odstavci se najednou postavou, z jejíhož pohledu se vypráví, z Amity stává Irida. Je to neuvěřitelně matoucí. Tyhle skoky z hlavy do hlavy by se měly v povídce omezit na minimum a nikdy by neměly nastat v jednom odstavci. Chudák čtenář z toho pak má guláš.
06.01.2020

Monika Kandriková
Rovnako ako pri predchádzajúcej poviedke -- vééééľmi dlhý rozbeh a veľmi maličká satisfakcia na koniec. Aj napriek veľkej obeti jednej zo sestier. Škoda.
10.01.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami