Diskusia 1/1: Žrec: Nový život

Filmová história sci-fi časť 9. (2010-2020)

Diskusia

B.T. Niromwell
Jazykovo to bolo lepšie ako prvý diel, len teraz by som pre zmenu uvítala viac textu a deja. Bolo by zaujímavé sledovať opis prípravy obradov, spomía sa, že obrad hoidnu pripravovali, bolo to pre Martina určite veľi zaujímavé a nové, ale nič sa o tom nedozvieme. Tiež je zvláštne, že po hodinovej príprave je Martin na obrade zmätený. A tiež by som si prečítala niečo o tom, ako Martin rozhodol k žrecom pridať, lebo zatiaľ to skôr vyzerá, že len ide s prúdom. Najmä v prvom diely bola dobre vykreslená istá nedôvera k Šimonovi, a tak by som čakal nejaký vnútorný rozpor, kým sa pridá k obradu, ktorý nepozná, obzvlášť po tom, ako ho skoro otrávili.
23.11.2019

Oliver Dučák
Ďakujem za komentár. Možno som to len zle napísal - je to moja druhá poviedka (po finálnom edite som tam s odstupom času našiel ešte plno chýb, za ktoré sa úprimne, dosť hanbím). Martin sa prakticky pridal k žrecom hlavne preto, že nemal na výber. Perún si ho označkoval a kvôli tomu na neho zaútočil ten farár. Ono to zmätenie pochádza hlavne z tej počiatočnej nedôvery kvôli tej otrave. Možno som sa len naozaj nevyjadril presne :)
27.11.2019

Aleš Horváth
Kedy bude ďalšie pokračovanie? Samozrejme, s lepšie členeným textom, bol to úmor čítať.
Mimochodom, keby farári fyzicky napádali každého s nejakým nie kresťanským označením v dnešnej dobe by to boli vychýrení bitkári.
V oboch dieloch mi vadilo, že Perún nejedná ako mocný boh, ale ako zajatec vo väzení závislý od ľudskej vôle. Pripadne mi to, ako keby každé božstvo bolo nejaký športový tím, a veriaci sú fanúšikovia svojich klubov, ktorí sa naťahujú, kto z nich je lepší.
14.01.2020

Oliver Dučák
Aleš: Pokračovanie by malo byť uverejnené 26.1.2020. Uploadol som to ešte v novembri, ale redakcia mala pravdepodobne nejaké problémy. Nedostatky v druhej poviedke si uvedomujem a sám som ostal zahanbený sebou samým, keď som si to po čase prečítal. Na trojke som sa snažil odstrániť ich a snáď to aj bude vidno. Čo sa týka farárov bitkárov, potom sa teš na ďalšiu časť. (Ono poznám zopár kresťanských fanatikov a ten farár je také moje združenie týchto ľudí do jednej osoby ;) )
23.01.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami