Diskusia 1/1: Babylon 5 Rewatch - S01E01 - Midnight on the Firing Line

Filmová história scifi

Diskusia

Executor
Nazdar Šaňo, to budeš celý seriál recenzovať po jednotlivých častiach? :D Tiež som sa prvýkrát stretol s B5 v detstve, ale vtedy som nedokázal vnímať politiku a intrigy, ja som len čakal na príšerky a prestrelky piu-piu. Je to už dávno, čo som zosmolil krátky výhonok o B5 a pohľade na Tiene: http://executor.blog.cz/1411/s pravanie-tienov-z-babylonu-5 . Nevedel som vtedy dobre písať, ale určite dualizmus Tieňov a Vorlonov je jedným z najinšpirujúcejších prvkov v seriály... Mne bolo zvláštne, ako to dopadlo s Wintersovou... a neskôr aj Ritou, ktorú som mal rád. Čo už.
26.05.2018
Alexander Schneider
Áno, rewatchujem to práve a budem písať niečo ku každej epizóde, takže je to projekt na dva+ roky. :D Pekný článoček si napísal. :D Môžeme niekedy podebatiť o tom na nejakom cone. ;) No a osud Talie a Lyty - tie sú asi ešte niekde v hlave JMS. Čo vieme, je najmä to, že Lyta (a aj Lenier) zomrela počas Vojny telepatov, ktorá sa udiala niekedy okolo 2265-66.
26.05.2018
marcus
Neuveriteľná nostalgia. B5 je pre mňa úplne najlepší seriál a mal jedno veľké šťastie, že vznikol v tej dobe. Lebo dnes by mala séria 8 dielov a po prvej sérii by B5 skončil lebo by bol drahý a nemal by sledovanosť.
Inak recka pekná, len celkom nechápem načo tam dávaš tie anglické frázy, pre mňa je to strašne rušivé...
26.05.2018
Executor
Tak vďaka, ani si nemyslím. :D No hlavne písať takto ku každej epizóde by ti prinieslo odpoveď len od ľudí, čo si to zbehnú s tebou, a takí sa nájdu ťažko, skôr si viem predstaviť že písať to v angličtine by prinieslo viac reakcií. Napr. ja keď napíšem, že sa mi páčila Lenierova jazda na motorke, tak ostatným to veľa nedáva, museli by si ten diel pamätať. Na Popkultúre feste budem. :)
26.05.2018
Stano Lacko
Ty kokso, brutal rewatch, normalne mam pocit, ze som pozeral iny serial. To asi, ze som to pozeral ako Trekkie, a ked som videl tie "vesmirne" zabery, tak som sa chytal za hlavu... Sano len tak dalej, mozes pridat aj nejaky trailer k danej casti, ak je niekde online...
29.05.2018

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.