Diskusia 1/1: Proroctvo času ( 1 )

Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2024

Diskusia

Norbert
super zaujimavy dej a i zapletka, pacilo sa mi to je to fajn
12.11.2016
Beáta Plučinska
Ďakujem, dúfam, že sa bude páčiť aj druhá časť. :)
12.11.2016
Inferio
Čítalo sa to celkom ľahko, až na občasný kostrbatý slovosled. Opisy vzťahu medzi postavami na najnapínavejšom mieste poviedky - objavenie brány - pôsobí trochu rušivo. Ich vzájomné sympatie by mohli vyplynúť z dialógov namiesto zhrnutia v niekoľkých vetách. Dal som 6 bodov, pretože sa v poviedke zatiaľ nič zaujímavé nestalo. To je jeden z dôvodov, prečo nerád čítam poviedky na pokračovanie, pretože kým bude pokračovanie, tak zabudnem o čom bola prvá časť. Každopádne si prečítam a ohodnotím aj pokračovanie, takže som zvedavý na druhú časť.
13.11.2016
Artgot
Myšlienka sa mi páčila, a tak k tomu nemám čo veľmi povedať.
Chce to ale hlbší opis okolia a celého prostredia aby sa čitateľ mohol do príbehu ponoriť.
Rovnako potrebuješ aj trochu zmeniť vyjadrenia odlišných postáv.
Pri čítaní ma potom miatlo kto presne vyslovil konkrétne slová.
Dal som síce len 5 bodov ale vidím v tom potenciál.
Budem sa tešiť na pokračovanie a verím, že určite bude moje ďalšie hodnotenie lepšie.
13.11.2016
Beáta Plučinska
Ďakujem obom Inferio a Artgot za Váš názor.
13.11.2016
Milan Smolka
Dal som 4 body. Téma zaujímavá, akoby z Noemovej archy vystrihnutá :-) Teda tej najnovsej, najviac kritizovanej. Ja by som nechal poviedku nejaký čas odležať, opäť prečítať a opravil. Privítal by som oveľa viac odbornejšie opisy. Takto to vyzeralo ako výprava amatérov. Najviac mi prekážala skepsa Denyho, ktorý sa správal akoby išiel na výpravu lebo musel. Budem čakať na pokračovanie.
14.11.2016
jurinko
Bez precitania diskusie: Mam vyhodu, ze vidim obe casti naraz, preto obe casti ohodnotim rovnakym cislom a hodnotenie napisem do diskusie pod druhou castou :-)
06.01.2017
jurinko
ok, nemozem inak, musim sa podelit - zatial je to velmi zle. Uplne neuveritelne konstrukcie, nasilne vmontovane romanticke motivy, divotvornost ciarok, chyby, naivita, to cele tomu ani nie, ze podkopava nohy, ono to uplne pochovava akukolvek tuzbu citat dalej. Pozitivum je oblast podzemia, ta je stale spracovana pomerne malo, a preto ponuka velke moznosti. Ale tie nie su vyuzite, polovica textu by sa mohla odohravat aj na kopci alebo kdekolvek inde (ziariace krystaly ani vysekanie si cesty nestacia)... Slabe. Zatial by som dal 2 (ale pockam, co sa stane v druhej casti a hodnotenie naozaj napisem az spolu).
06.01.2017

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.