Diskusia 4/4: Dovolenkomat

Fantastická poviedka
4.
kolo

Diskusia

Norbert
Dávam 6,5 bolo to okej a super dik
21.07.2016

Marek Páperíčko Brenišin
Dal som 3. Poviedka nemala zlý základ, ale realizácia už bola horšia. Vyskytlo sa tam niekoľko logických prehmatov a slabostí, ak mali byť výsledkom personálnej črty, malo to byť v texte zdôraznené (potom to totiž fakt pôsobí groteskne). Najmä to mlátenie do stroja a tak.
Druhá vec, zmier sa s tým, že ľudia budú kritizovať, ide o to, aby si si z kritiky zobral dobré veci. Mám kamaráta, ktorý je príšerný v gramatike, ale snaží sa. A neuráža sa, ak ho opravím. Dostal si nevinný komentár a robíš tu zo seba martýra? Skús si pozrieť komentáre k mojej poviedke Démonkino ťaženie a uvidíš, čo je to peprný koment - Jurinko mi konkrétne napísal, že je to shit a treba to zobrať od základu. Čo som urobil? Začal som nanovo budovať svet, lebo som zistil, že ono mal fakt pravdu (pokr.)
01.04.2017

Marek Páperíčko Brenišin
(pokr.) Navyše, ak musíš v komentároch pod poviedkou vysvetľovať, čo je v poviedke, tak je napísaná zle, pretože tieto veci musia byť zrejmé z textu a asi tam mali byť. Zakončím citátom, ktorý uviedla Saš Pavelková: "Dobrá poviedka je vtedy, ak tam už niet čo pridať, ani zobrať, aby mala zmysel." Na to človek potrebuje čas, kritický postoj, schopnosť páliť do vlastných radov a v neposlednom rade, prežiť pár negatívnych komentárov. Draculin takto spomínal, že prvá verzia jednej jeho poviedky bola sprdnutá pod čiernu zem. Jej posledná verzia zasa vyhrala Martinus Cenu Fantázie. ;-)
01.04.2017

Alexandra.x
Mne sa to páčilo. Námet originálny, dej uveriteľný, čistý, bez zbytočných motaníc. Je znepokojujúce, že nie je vyjasnená príčina daného eror stavu. Z hladiska hlavneho hrdinu posobi dost panicky skutočnosť, ze nevie, kde nastala chyba, nevie, ako dlho ostane zacyklený a ci sa este niekedy vobec vrati do realneho zivota. Z hladiska citatela sa este pridruzuje dalsia otazka, a sice, ci sa jedna o uviaznutie v casovej slucke, kde po x dnoch sa ucastnik zajazdu predsa len preberie do realneho zivota bez narusenia jeho fyzikalnej integrity, alebo, a to je znepokojujúce, ci sa nahodou uz davno v pohode nevratil a vo virtualnom svete ostala nejaka časť alebo kopia jeho vedomia, odsudena na nekonecny virtualny sex s brunetou... Ani by som to nevysvetľovala, takto nevypovedane je to velmi podnetne.
28.04.2019

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami