Super Cub (2021)

Koguma is a high school girl in Yamanashi. She has no parents, friends, or hobbies, and her daily life is empty. One day, Koguma gets a used Honda Super Cub motorcycle. This is her first time going to school on a motorcycle. Running out of gas and hitting detours become a small source of adventure i...

Info

Slov. názov Super Cub
Orig. názov スーパーカブ
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Koguma is a high school girl in Yamanashi. She has no parents, friends, or hobbies, and her daily life is empty. One day, Koguma gets a used Honda Super Cub motorcycle. This is her first time going to school on a motorcycle. Running out of gas and hitting detours become a small source of adventure in Koguma's life. She is satisfied with this strange transformation, but her classmate Reiko ends up talking to her about how she also goes to school by motorcycle. One Super Cub begins to open up a lonely girl's world, introducing her to a new everyday life and friendship.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Podporte scifi.sk

Články

Prehľad jarnej anime sezóny 2021

Zabudnite na súboje vlkov, na búrlivú lásku študentov či snahu prekonať traumu. Boj s Titanmi dávno skončil, čarodejnice sa odobrali na odpočinok a detské naháňačky s príšerami... no, veď viete.

0 komentárov

Videá

Trailer - Super Cub | Official Trailer