Poviedky - Fantastická poviedka - anonymné kolo

Musí sa postaviť nepriateľovi, na ktorého nie je pripravený.
Nad čistinou, zahalenou haldami snehu, sa mesiac trblietal...
9.09.2023 8:29 Anonymný jednorožec fantasy / mystery / horor / uchronia Fantastická poviedka - anonymné kolo 5
Lesné bytosti si musia pomáhať.
Strach, zápach krvi a zatuchliny... Neviem ako dlho sme tam sedeli. Jediné, čo ma držalo pri vedomí bolo, že tam bol Roman so mnou. Pozrela som sa naňho so zaslzenými očami a on mi pevne stisol ruku na znak toho, že ma neopustí.
Ako mrzutý kníhkupec čarovného deduška stretol.
Aj geokešing môže zmeniť život.
Dá sa dôverovať reklame? Väčšinou nie. Ale čo ak vám v nej sľúbia kilogram zlata za jeden sexuálny styk? To už stojí za zamyslenie. A to aj v takom prípade, keď sa jedná o sex s mimozemšťankou.
Je mu skoro šest let, má šest bratrů, nepřístupného otce, žije ve starém anglickém sídle a před celou svou rodinou skrývá jedno tajemství. Nepotřebuje spánek.
1.09.2023 10:55 Anonymný jednorožec fantasy / mystery / uchronia Fantastická poviedka - anonymné kolo 7
Temný les ožarujú desiatky fakieľ. Keď otočím hlavou...
7.05.2023 9:04 Veles fantasy / horor Fantastická poviedka - anonymné kolo 7
Nie je všetko zlato, čo sa blyští.
6.05.2023 8:21 Kasiopejka mystery / uchronia Fantastická poviedka - anonymné kolo 7
Zvyčajné zvuky pralesa neďaleko dediny Batagao náhle prerušil iný. Dupot láb. Ravi spozornel. Očami sledoval húštinu, no zapadajúce slnko mu už veľa svetla neposkytlo. Srdce mu bilo ako splašené aj napriek tomu, že tigre sa v tejto oblasti nevyskytovali už veľmi dlho.
Prebral som sa ležiac na chrbte. V ruke som držal zvyšok toho, čo kedysi bolo mečom. Na predlaktí som mal stuhnuté kvapôčky kovu. Pravá ruka bola vykrútená v hroznej polohe a všetky prsty som mal polámané a vykrútené. Snažil som sa spomenúť si, čo sa udialo a prečo som zlyhal v mojej jedinej úlohe. Rýchlo som sa postavil a jedným pohybom som si všetky prsty napravil. Bežný smrteľník by sa po takejto dávke elektrického prúdu alebo výbuchu asi vyparil.
Aké bariéry dokážu zastaviť hrdinu na ceste za naplnením priania?