Poviedky - Fantastická poviedka - anonymné kolo

Počas noci pred veľkými cirkevnými oslavami v hlavnom meste Severskej ríše sa záhadný muž vydal so svojim vozom naprieč nebezpečnými ulicami Húštin, zatiaľ čo veliteľ mestskej gardy trávi čas vo vychýrenom bordeli U rohatých sestier. Na pozadí všetkých udalostí sa však deje niečo, čo všetkým uniká a niekto si potajme spriada svoje plány.
homo homini lupus
9.09.2022 9:14 Veles fantasy / horor Fantastická poviedka - anonymné kolo 4
Ana má v živote len jeden sen - byť bohatá a mať sa dobre. No čas je neúprosný súper a jej sa míňajú dni. Má šancu uspieť v tomto závode?
Zdá sa, že v domove pre seniorov vo vzdialenej budúcnosti sa deje niečo nekalé. Edo, ktorý práve pochoval blízku priateľku sa ocitá uprostred pátrania po pravde.
Dva týždne pred Vianocami som zistil, že mám talent. Ja viem, poviete si, každý má na niečo talent. Áno, súhlasím, ale talent je ako bubák pod posteľou. Tušíte, že tam je, počujete ho tíško škrabkať, občas niečo šepne. Ale či tam je naozaj, to zistíte, až keď prekonáte strach a pozriete sa.
5.09.2022 9:10 marcus mystery / horor / uchronia Fantastická poviedka - anonymné kolo 4
Malo to byť obyčajné stretnutie priateľov, no minulosť ich dobehla
4.09.2022 9:09 Lucika fantasy / horor Fantastická poviedka - anonymné kolo 3
Keď civilizáciu už netvorí len Mesto.
Detské priateľstvá sú tie najnevinnejšie. Je v nich úprimnosť, láska a tým pádom sem tam aj bitka.
2.09.2022 9:20 jemiplano mystery / horor / uchronia Fantastická poviedka - anonymné kolo 4
Mnohí by chceli byť vládcami a mnohí z tých mnohých by chceli byť bohmi... Ale človek, je len človek!
Fantastická poviedka, anonymné kolo
poviedka o písaní krešťanského filmu
Rozhanovské pole, švárny šuhaj orie, Jeho pluh podchvíľou kosti odhaľuje. Zavše tiež vyorá dáky kúsok zbroje, Tam pri Rozhanovciach padli celé voje.
V ďalekej budúcnosti si zvyšky zničeného sveta podmanil Sergej Orlov. V režime, ktorý vytvoril, bolo každé semienko odporu zničené obzvlášť krutým spôsobom. Aj napriek tomu sa objavili ľudia, ktorí boj o slobodu nevzdávali. Príbeh popisuje osudy dvoch sestier bojujúcich na strane odboja.
Na zamrznutej kamennej dlažbe zazvonili podkovy, keď sa na malé nádvorie vrútil ušľachtilý čierny vraník nesúci vysokého jazdca zahaleného v tmavom plášti. Erdžanie vyčerpaného koňa prerušilo volanie z druhej strany dvora: „Podarilo sa? Našli ste to?“ volal zadýchaný postarší gróf utekajúci priamo cez zasnežený trávnik. „Áno, pane!“ hrdo hlásil mladý jazdec, ktorý medzitým elegantne zosadol z koňa, „mám celý zvitok, je neporušený.“ Grófovi sa na tvári objavila zmes radosti a obrovskej úľavy. „To je úžasné! Konečne sa dozvieme, ako to v skutočnosti bolo.“