Kráľ sveta

Čo všetko sa môže stať, keď v nesprávnej chvíli zvolíte nesprávne slová. ..
Podporte scifi.sk
KRÁĽ SVETA
Konečne si mohol povoliť kravatu. Ocitol sa na prekrásnych toaletách toho najluxusnejšieho hotelu na svete, kde uteráky priam kričali, aby si do nich zvečnil svoju mokrú podobizeň, ako do Turínskeho plátna a zrkadlá prosili, nech ich poctíš svojím pohľadom. Frank bol trochu podnapitý, keď si stúpol k pisoárom a stojac na jednom, distingvovanému mužovi presne vymedzenom mieste, obdivoval výzdobu vôkol seba. V tú chvíľu neľutoval, že Mary neodbil klasickou frázou "mám priveľa práce", či "musím sa pozrieť do diára", ale pokorne a bez bočných úmyslov priznal, že má dovolenku. Odgrglo sa mu drahým šampanským a on sa cítil ako kráľ sveta.
Rozopol si rozparok a chystal sa urobiť, k čomu sú tieto priestory určené. Zrazu však intímny priestor narušil nezvaný hosť. Neznámy mal na sebe minimálne o tri triedy horší oblek, než Frank a na toalety sa díval, akoby hľadal zmysel toho, že tam vôbec je. Frank mal blahosklonnú náladu a tak to nechal bez poznámky, avšak cudzinec zrejme nemal v sebe toľko bontónu, nakoľko si zo šiestich nádherné vystavaných pisoárov vybral práve susediaci. To značne narušilo jeho plány na vyprázdnenie. "Bavíte sa?", spýtal sa bez okolkov.
Frank nadvihol obočie, nehodlal takému nevychovancovi na tak honosnej párty venovať pohľad. "Áno, bavím", odpovedal sucho, "čo vy?" Otázka zostala bez odpovede. Cudzinec už, na Frankovo rozhorčenie, močil, zatiaľčo jemu sa v tomto smere nedarilo. "Máte krásnu partnerku", prehodil, hľadiac si svojho. Frank sa zarehotal: " To áno, moja zlatá vstupenka." "Ako to myslíte?" Neveriacky otočil hlavu na cudzinca. Dokonale všedný, pomyslel si. "Človeče", začal, "nehovor mi, že si nikdy žiadnu samičku nevyužil." Cudzinec sa zamyslel. " Nie, my si svoje samičky vážime.", preniesol smrteľne vážne, načo sa Frank opäť začal smiať. "Aké sú vaše ciele?", spýtal sa cudzinec, pričom sa oklepal. Frankovi sa v tomto smere stále nedarilo.
"Moje ciele?", spýtal sa, " môj jediný cieľ je, kurva, poriadne si užiť, kámo." Cudzinec prikývol, akoby nič iné nečakal. "To je váš postoj. Myslíte, že môžete hovoriť za všetkých?" Frank sa musel znovu zasmiať. "Za všetkých? Človeče, keby si každý, kto je podo mnou mohol priať niečo podobné, ver, že si praje práve toto!" "Máte pod sebou veľa ľudí?" Frank neveril vlastným ušiam. "Milióny, kámo, milióny!", riekol so smiechom. "Asi som natrafil na významného človeka", riekol cudzinec vzrušene, "máte snáď neobmedzené zdroje?" Frank si spomenul na tri koncerny, ktoré vybudoval Maryin otec a na nespočet ďalších korporácií, v ktorých mal podiel: "Tomu ver, človeče, neobmedzené." Stále sa mu nedarilo vymočiť sa v spoločnosti neznámeho muža. Ten si medzitým nápraval pred zrkadlom kravatu a zrovnával si účes. "Musíte byť významný muž...", riekol tajomne. Frank sa musel znova smiať. Začal sa uvoľňovať, tento votrelec sa mu páčil.
"Jasné, amigo! Konkrétne dnes som kráľ sveta!" Muž sa s úsmevom otočil. Vlastne bol celkom sympatický. "Tohto sveta?", nadhodil. "Celého sveta, všetko dnes ovládam ja!" Už to chcel vzdať, alkohol mu zrejme blokoval zvierače, keď k nemu neznámy pristúpil až tak blízko, že mu narušil komfortnú zónu a tým spôsobil, že si bol Frank na 100% ISTÝ, že to už nikdy nepôjde. "Mal si veľa samičiek Frank?", spýtal sa votrelec sladko. "Ha-ha-ha, všetky hombre, všetky, a žiadna nebola nespokojná!" "Vymenil by si tento večer za pokojný rozhovor so svojou samičkou?", spýtal sa cudzinec s tajomným úsmevom. "Za nič na svete, tento večer je vrchol môjho života", odvetil Frank suverénne, "a čo ty, tiež si tu na dovolenke?" Votrelec si zrovnal kravatu a ešte raz si prehrabol vlasy.
Potom vytiahol blaster a absorboval Frankovu podobu. "Žiaľ, ja som tu pracovne." Výstrel prešiel cez Frankov pravý spánok, zvierače konečne povolili. "Teraz už to pôjde", povedal cudzinec sám pre seba a aktivoval odposluch: "Kráľ je mŕtvy, zdroje sú neobmedzené. Zem je naša." Pozrel na Frankovo mŕtve telo a pomyslel si, Kdeže dovolenka, kámo, ja tu mám ešte plno práce. Skontroloval energetické pole zbrane a s jeho vlastným úsmevom vošiel do nič netušiaceho davu...

BlackTom

BlackTom
If it bleeds we can kill it

Diskusia

10Geek
Vítam ťa medzi nami bratranec! Príbeh bol fajn, na pánskych záchodoch sa odjakživa dejú tajomné veci :) v polovici to už síce bolo celkom predvídateľné ale čítalo sa to fajn. K formálnej stránke sa ti tu vyjadria ľudia viac fundovaní než ja :) dufam že ťa tu uvidíme častejšie ;)
24.07.2021
BlackTom
Mám rád, keď si na základe vodítok vie prísť na pointu čitateľ sám :) A áno, ďakujem, mám pocit, že sa tú istú dobu zdržím :)))
24.07.2021
Myrmarach
Celkom dobrá myšlienka, ale vedela by som si to predstaviť aj prehľadnejšie napísané. Skús popracovať na členení textu ;)
24.07.2021
BlackTom
@Myrmarach Vďaka, písal som to do mobilu, šialene sa tu neorientoval a horel mi termín, nabudúce už to bude lepšie ;)
25.07.2021
siliante
K PNP sa do mobilu dáva len pripomienka, aby človek včas sadol k notebooku ;) (Nie ako my, podaktorí, čo vždy dotrielime o 19.30 a snažíme sa dať dvom odstavcom hlavu a pätu. Alebo je to tým letom, lebo v zime píšeme všetci akosi zodpovednejšie.) V každom prípade musím vyzdvihnúť dobrý ťah príbehu a veľmi pohodové, obrazové rozprávanie. Super!
25.07.2021
BlackTom
@siliante Ďakujem :)
25.07.2021
xius
Fajn vyber priestorov, povah postav aj uhol, z ktoreho sa to cele deje nie je prvoplanovy. Chcelo by to este jednu-dve informacie okolo votrelca ci hrdinu a lepsie clenit text (ako uz bolo povedane) a husta praca.
Ale na prvu pnp a este na mobile? Hviezdne! Pri prvej cas bezi ako antilopa, prsty zakopavaju a napady podsuvaju same hluposti. Vitaj! :)
26.07.2021
BlackTom
@xius ... a s litrom inšpirácie v sebe, nato nesmiem zabudnúť :D Nebudem falošne skromný, tiež som spoko a ďakujem za každý pozitívny ohlas :)
26.07.2021
YaYa
To bol hrôzostrašný chlap. Tak mu treba. Akože, nemôžem povedať, na mobile by som nič takto súvislé nenapísala, ale aj tak odporúčam prejsť na počítač. Väčšia obrazovka veľa spraví, pre text aj pre zrak. Poviedka vcelku fajn, zišlo by sa ju učesať ako väčšinu PNP. Slušná premiéra na scifi.sk, pridaj sa aj nabudúce.
27.07.2021
Ak sa chcete zapojiť do diskusie, musíte najprv poviedku ohodnotiť.