Poviedky

Ako má vyzerať dokonalé umenie?
11.04.2020 20:25 andrej android praznovsky mystery / uchronia Poviedky na počkanie 6
Ďalšia z vízií budúcnosti, tentoraz situovaná do roku 2056. Autor sa s poviedkou zúčastnil Ceny Fantázie a uchádzal sa o miesto v zborníku scifi.sk. Poradíme mu, čo má zlepšiť?
Budha povedal :“Život je utrpením kvôli naším túžbam“. Pochybujem že moja suseda s jej dvoma synmi ako aj väčšia polovica mojich kolegov túto vetu pozná.
Čo som mal robiť?! Mal som nechať tú strašnú chorobu z ktorej sa dnes smejú, aby mi zožrala aj poslednú zdravú časť môjho tela? Presne tú ktorú teraz zvieram v dlaniach, jediná časť môjho pôvodného tela. Jediná partia ľudského tela vďaka ktorej sa navonok od seba dokážeme odlíšiť fyzicky i psychicky. Schránka duše a všetkých zmyslov a nezmyslov... Pozbieraj sa! Veď žiješ! Zvíťazil si nad smrťou! Máš novú šancu! Hovorím si to deň čo deň.Podnikol som boj bez vedomia Boha.Zbabelo som odvrhol jeho plán ktorý mi prichystal... Je to jeho vina! Nemal svet urobiť takým nádherným! Kto ho dobrovolne opúšťa je blázon. Bojím sa HO! To čo sa mi stáva je jeho pomsta. Nechcel som odísť a tak ma necháva umrieť päťkrát za deň!“
26.07.2007 0:00 andrej praznovsky scifi Slovenské poviedky 2