Ztracený kov (2022)

Bývalý ochranca zákona z Burin, terajší senátor Waxilián Ladrian už roky stíha záhadnú organizáciu Zbor, na čele ktorej figuroval jeho zosnulý strýko a teraz v ňom pôsobí jeho sestra. Zbor stál za únosmi ľudí s allomantickými schopnosťami alebo genetickými predpokladmi a stojí zrejme aj za novo obja...

Info

Slov. názov Ztracený kov
Orig. názov The Lost Metal
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Bývalý ochranca zákona z Burin, terajší senátor Waxilián Ladrian už roky stíha záhadnú organizáciu Zbor, na čele ktorej figuroval jeho zosnulý strýko a teraz v ňom pôsobí jeho sestra. Zbor stál za únosmi ľudí s allomantickými schopnosťami alebo genetickými predpokladmi a stojí zrejme aj za novo objavenými tajnými zásobami zbraní v oblasti Vonkajších miest okolo Bilmingu. Jeho vplyv siaha až do senátu a rozdúchava nebezpečný konflikt medzi Vonkajšími mestami a Elendelom. Wax odhaľuje zbraň obrovskej ničivej sily namierenej na Elendel, ktorú má Zbor zrejme k dispozícii. Od nesmrteľných kandier, ktoré slúžia scadrialskému bohu Súladu, sa dozvedá, že sa Bilming dostal pod vplyv Zborom uctievaného boha Trella a že Elendelu i celému Scadrialu hrozí skaza. Marasi je kontaktovaná bytosťami z iných kútov kozmíru usilujúcimi sa o záchranu Scadrialu. Wax čelí tlaku, aby napriek vlastnému presvedčeniu znovu prijal rolu bojovníka Súladu a postavil sa proti katastrofe, ktorá inak zničí Elendel aj celú planétu.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Filmová história scifi

Články

Knihy mesiaca: máj 2024

Vonku tridsiatky a prázdniny už klopú na dvere. Ak váhate, čo si počas začínajúceho leta prečítať, máme pre vás pár tipov z májovej nádielky :)

0 komentárov