Bohovia Egypta (2016)

Smrteľník Bek a egyptský boh Horus spoja svoje sily, aby vojnou zmietanú krajinu ochránili pred zlovestným uzurpátorom Setom.

Info

Slov. názov Bohovia Egypta
Orig. názov Gods of Egypt
Hodnotenie 90 % (1 hodnotení)
Anotácia Smrteľník Bek a egyptský boh Horus spoja svoje sily, aby vojnou zmietanú krajinu ochránili pred zlovestným uzurpátorom Setom.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Filmová história scifi

Minirecenzie

B.T. Niromwell @Niromwell 10.10.2018 23:07:55
9
Ó, tak na takýto dobrodružno-mýtický film sa ja dám nahovoriť hocikedy. Môžem, a aj budem, ospevovať obsadenie, najmä Jamieho Lannistera, Nikolaja Coster-Waldaua, v úlohe pôžitkárskeho, ale statočného a hlavne neuveriteľne sympatického Hora, a Geralda Butlera v netradičnej úlohe záporáka. Títo dvaja rozhodne hrajú prím, pomedzi nich behá nejaká hyperčestná hlavná postava bojujúca o svoju lásku, aby si tvorcovia odbili povinnú hollywoodsku jazdu. Avšak radi im to odpúšťame, lebo svoju domácu úlohu zvládli dokonale - film je dobrodružný, vtipný, sexy, temný, vizuálne veľmi príťažlivý. A hlavne, konečne, konečne nám naservírovali inú ako obohranú grécku a severskú mytológiu! A keďže sa v bohoch Egypta ktovieako nevyznám, koniec bol pre mňa aj prekvapivý.