Zlodejisnov

"Kreativita je inteligencia, ktorá sa zabáva." Albert Einstein

Info

Prezývka Zlodejisnov
Web: https://www.zlodejisnov.sk/
Členom scifi.sk: 158 dní
Naposledy online: 2.08.2021
E-mail: bludicka.cirezlo@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel: https://www.youtube.com/channel/UCvBEX38zexsseE5InfCm7Lw
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 71
Články: 0
Poviedky: 8

Zbierka - ponúka

Zlodejisnov ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Zlodejisnov ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Zlodejisnov ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Nepravdepodobný hrdina (V. časť - záver)
Takže, celkové hodnotenie 7. Najskôr k pozitívam. Páčil sa mi tvoj štýl, je to proste tvoje. Pointa, a to, ako sa dostal do iného sveta, ako aj to, že sa z neho vrátil, boli zaujímavé. Teraz k negatívam, nie je ich veľa. To najväčšie je rozdelenie poviedky na 5 častí. Ak si to už nechcel dávať dokopy, mohol si to dať na dve časti a bolo by to oveľa lepšie. Už len preto, že v poslednej časti som si už vôbec nepamätal mená postav a netušil som, o kom to hlavný hrdina hovorí. Druhá vec, ktorá bude zrejme len subjektívna, bolo to, že pointa, a to, že kto je dobrý a kto zlý, bolo jasné už v druhej časti. Pripadalo mi to veľmi urýchlené a zvyšok bol pre mňa už len taký dojazd do odhalenia, ktoré už bolo odhalené.
24.07.2021 20:16:36

Vyhodnotenie výzvy Fantastická poviedka - tretie kolo roku 2021
Goran, používaš toľko zvláštnych slov, že si musím hľadať ich význam. Ak som teda to „konformnú“ preložil správne ako niečo „všetko na jedno kopyto“, tak to som rozhodne nepovedal ani nemyslel. Tvoja tvorba je špecifická tými opismi a ich prepracovanosťou, k čomu sa ja nemám šancu priblížiť. Môžem dokonca povedať, že prehnané opisy neznášam a pri mnohých knihách, kde boli, som ich preskakoval alebo mi v hlave šlo len: bla, bla, bla. No pri tebe sa mi to nestalo ani raz! Teda sem tam môžeš dať aj bodku, aby sa čitateľ mal čas nadýchnuť :D ale to je znova závislé len od kapacity pľúc čitateľa. PS: pri hlbšom premýšľaní, myslel si komentár pri poviedke Nočný hosť? Pretože ak áno, to som sa len pousmial nad tým, že tu boli dve poviedky po sebe s cca motívom upírov. Nič iné som tým nemyslel. Dokonca, toto kolo som mal prichystanú poviedku s upírmi :D nech je do tretice sranda, ale nakoniec sa chcela zapojiť manželka.
18.07.2021 11:42:36

Vyhodnotenie výzvy Fantastická poviedka - tretie kolo roku 2021
Gratulujem víťazke! Goran, Goran, ako vážne? Znova si mi vyfúkol to tričko. Normálne by som si ho aj objednal, no to nie je ono, keď si niečo objednáš a nevyhráš :D Xius – pri poviedke si napísal: „...ale mali tvoj odtlačok.“ Ako jediný si si všimol niečo iné, pritom náznaky tu boli :D Po prvé, štýl. Ten bol úplne iný ako v mojich ostatných poviedkach. Ďalej tu je meno Zlodeji snov, čiže množné číslo a nakoniec, pri poviedkach, ktoré prijali do súťaže, som sa pýtal, či je možné poslať aj viac ako jednu poviedku. To preto, že toto písala manželka, ktorá sa snažila prepnúť z rozprávkového štýlu (ktorý je jej zameraním) do niečoho pre dospelých :D
17.07.2021 19:00:22

Dar
Poviem už len poslednú vec. Tri dni v raji boli rovnako napísané ako všetko ostatné, čo mám v poslednej dobe. Nepíšem deň ani dva. Svoj štýl som si už našiel a mám ho rád. Čiže v tomto to nebolo. A keďže mojím cieľom nie je a nikdy nebude angažovať sa v literárnom svete, čiže vydať knihu, tak si môžem vyjadrovať to, čo myslím, bez ohľadu o koľko to zrazí hodnotenie mojej poviedky. Navyše, neriešim Grimburovu poviedku, neviem, či si čítal vôbec to, čo píšem alebo nie. A keď si pri bodoch A a B, tak niektoré tu zverejnené poviedky mali len bod A alebo len bod B. Taktiež, keď si spomenul filmy, tak už hore spomínané poviedky mi pripomínajú filmy, v ktorých sa spoliehajú len na špeciálne efekty a nie na dej a príbeh. Čiže, ako si napísal, že v literatúre ide o "maľovanie slovami", takže stačí použiť len pekné farby, ktoré by k sebe ladili a nezáleží na tom, aký obraz vôbec vytvárajú. Vo filmoch len efekty a bez deja. V literatúre zase dlhé a poetické opisy bez deja. V architektúre najpodivnejšie tvary bez účelu. V maľovaní len pekné farby bez kontextu. V hudbe len noty, ktoré nedráždia uši, ničím neprekvapia a jednoducho sa hmkajú. V živote ísť s davom, nevyčnievať, hovoriť len o tom, čo je akurát v móde, a takto dožiť dokonca.
11.07.2021 13:30:31

Dar
Ja nevravím, že táto poviedka je vydarená, čo som aj povedal v prvom komentári. Len ma zaráža to, že tu sa hľadajú logické chyby, ktoré sú podľa mňa minimálne a v poviedka, kde sú tieto chyby obrovské, tak tam sa nič nehľadá. Čo sa týka hodnotenia, toto dostalo odo mňa len slabšie hodnotenie, na rozdiel od Výkriku v Močiarnom, ktoré je pre mňa favorit. Aj keď tam boli tie nelogické veci, tak tam bolo fantasy a úderná pointa (teda údernejšia ako v ostatných). Len, ako si sa vyjadril: „Ako môžeš nevidieť pubescentnú amatérskosť a antiliterárnosť tejto poviedky???“ Tak ja sa pýtam: Ako ti môže stačiť to, že je niečo napísane v podstate bez pointy. Len bežný život napísaný so scifi alebo fantasy prvkom? To Vám všetkým stačí tak málo? Len príhody zo života? Keď som sem poslal Tri dni v raji, dostalo sa mi kritiky, že je to síce pekne napísane, ale nemá to hlbokú pointu. V čom sú niektoré tieto poviedky iné? Navyše, nik si neuvedomil pravú pointu mojej poviedky, ktorou bolo zamyslenie sa nad sebou samým. Respektíve nad tým, ako sa zmenil Váš postoj k Omiročankam, keď ste zistili, že je to „len“ ovocie?! Grimbur – vystihol si to skvelo: „Niekedy mi to tu skôr pripadá ako tľapkanie sa po ramenách medzi kamošmi, než seriózne hodnotenie.“ Komentáre nedali takmer žiadnu spätnú väzbu, čo je jediný dôvod, prečo sa zúčastňujem súťaží. Na čo sú pochvalné komentáre, ktoré sú častokrát lepšie napísané ako samotné poviedky, ktoré ich dostali.
11.07.2021 12:14:52

Minirecenzie

Zlodejisnov ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Zlodejisnov ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Svety v svete

PS: PNP by sa mali aspoň počas leta presunúť na nedele, pretože sobota je čas na grilovanie a pivo.

3 komentárov

Sudca zo Žabieho úľaku

Dokáže les pohltiť 253 duší? Alebo to bol iba výplod fantázie bláznivého starca? To je otázka, na ktorú sa snaží nájsť odpoveď sudca, Viktor, a to napriek tomu, že to nie je jeho prípad.

8 komentárov

IxI

Svet sa zmenil a Emily teraz musí prežiť v nebezpečnej krajine. Jej jediný kamarát je plyšový zajac IxI.

3 komentárov

Šampanské z plodov umirie

Poviedka na počkanie ma prekvapila. Zabudol som na to, že to je, a keď mi to docvaklo, mal som už v sebe pár promile. Preto ďakujem manželke za dodanie hlavnej pointy. Bez nej by nielen táto poviedka,...

5 komentárov

Ebenové zlato

Gregor, Ivan, Mike a Susan sú štyria vyslúžilí vojaci, ktorí už naďalej nehodlajú živoriť. Rozhodnú sa riskovať všetko v Las Vegas.

6 komentárov

Prievozník 66213

Len ďalší deň v práci.

9 komentárov