Veronika Valent

Info

Prezývka Veronika Valent
Web: https://www.facebook.com/pages/Tvorba-Veroniky-Valent/347991735383354?ref=hl
Členom scifi.sk: 6 rokov
Naposledy online: 30.09.2020
E-mail: veronika.valent3@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 92
Články: 1
Poviedky: 14

Zbierka - ponúka

Veronika Valent ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Veronika Valent ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Veronika Valent ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Les
Jaj, a ešte predsa jedna vetička : Anna zavrela oči. Hlava ju trošku bolela. Aj preto nevedela spať.
08.04.2020 21:39:29

Les
Ahojte, ospravedlňujem sa za chyby, bože, aj za tie hrubice. Naozaj to nestíham čítať, na mňa je hodina málo. :-) Tak vám teda prezradím, čo sa stalo rodičom. Tých náznakov je viacero. "1. Otec s mamou viac pracovali, po večeroch sedávali v jedálni s ostatnými a dlho sa o niečom rozprávali. 2. Načúvala hlasom posádky, ktoré sa z diaľky ozývali. Snažila sa rozoznať svojich rodičov, brata, ale nedarilo sa jej. Zrazu sa niekto zasmial, ale nie tak normálne, tak od srdca. Bol to nervózny smiech. Potom nastalo ticho, počas ktorého upadla do ľahkého spánku. 3. Majú tam nejaké technické problémy. 4. Keby sme mohli aspoň hibernovať, ale nemôžme. 5. Vzduch voňal a bol taký úžasný, že celé telo ožívalo. Stále nič? Po večeroch, teda po dni, kedy ešte vykonávali poctivo svoj podiel práce, sa medzi dospelými hlasovalo, koho z dôvodu nedostatok kyslíka pošlú do vesmíru. Prečo tomu tak bolo, netuší ani autorka.:-)
08.04.2020 21:30:16

Taká obyčajná služba
Ahojte, áno, deň predtým som pozerala I am legend a vôbec to nebolo po prvýkrát... Prepáčte, že odpovedám až teraz, mesiac som sa bála nazrieť na Vaše komentáre :-)
29.02.2020 19:14:28

Terminátor 3. Znova a ...lepšie?
Vďačne... :-) Nielenže nevybočili, ale oni v podstate len spojili jednotku z dvojkou a celé to nahodili do nového vizuálu. Stará dvojka hercov bola jediná čerešnička na torte. Mne tomu chýbala iskra, ani na sekundu som sa nebála, nebola som prekvapená, ale vďaka rýchlym scénam som sa nenudila. Jednoducho film neprekvapil, neurazil.
06.11.2019 20:51:11

Terminátor 3. Znova a ...lepšie?
Cyberstorm, ako fanúšička T-čiek som si aj ja v predpremiére išla pozrieť film, ktorý si celkom dobre vystihol. Páčil sa mi Tvoj postreh s Grace, naozaj bola nemastná-neslaná, narozdiel od dedka Schwarzeneggera z nej nešla emócia. Mne osobne sa film páčil asi viac ako Tebe, bez problémov by som mu ešte zo 5 percent pridala, ale nie som objektívna, skôr nostalgická. Pre mňa vidieť pôvodné hviezdy v starej úlohe bola dokonalá lahôdka. (Pristihla som sa pri tom, ako som viackrát pocítila obrovský obdiv k tomu, čo museli pri natáčaní podstúpiť. ) Moja najväčšia kritika filmu patrí úplne zbytočným opakovaným narážkam na problém ilegálnej migrácie z Mexika, ktoré možno budú za pár rokov úplne nezrozumiteľné, a ktoré filmu výrazne uberajú z nadčasovosti. Ďalšia vec, čo ma tak trochu sklamala, bol nedostatok humoru, na ktorý som bola ako divák T- čiek zvyknutá. Inak to bol slušne vylepšený T.
04.11.2019 21:19:28

Minirecenzie

8
Dynamický, vizuálne dokonalý film, ktorý si však pre dejovú predvídateľnosť, slabšie dialógy, (až na Depeche Mode) nie najvhodnejšiu hudbu a nedostatočnú chémiu hlavných postáv nezaslúži viac ako 7 bodov z 10. Pre mňa bol film miernym sklamaním, napriek tomu, že to bol najkrajší najfarebnejší film od DC, aký som kedy videla.
9
Prvý človek Hoci skutočným autorom filmu o Neilovi Armstrongovi bol sám život, režisér Damien Chazelle jeho pre svet najvýznamnejšiu dekádu spracoval na naozaj vysokej úrovni, a to od prvých tónov až po ten posledný. Psychologické, priam umelecké pasáže sa striedali s drámami rodinného a pracovného charakteru. Ryan Gosling snáď nikdy nebol vážnejší, navonok pokojnejší ako práve v tomto filme. Určite to pre neho nebola jednoduchá úloha, ale zvládol ju výborne, rovnako ako jeho filmová manželka, Claire Foy. Dôraz na detaily a reálne znejúce, miestami až hrôzostrašné zvukové efekty vo mne rezonujú dodnes, takisto ako pocit klaustrofóbie a nebezpečenstva. Vysoko hodnotím cit, s ktorým režisér dokumentaristicky spracoval politické pasáže, a tým nepokazil svoje dielo o míľniku ľudstva pre mnohé diela americkej produkcie typickým prehnaným patriotizmom. Na záver musím dodať, že som dávno nebola na filme o vesmíre, ktorý by ma tak vtiahol do deja už od prvých minút a ktorý by vo mne zanechal takú obrovskú „stopu“ obdivu voči jeho dobyvateľom. Odporúčam každému náročnejšiemu divákovi. Za mňa 9/10
5
Síce som dávnejšie tento film nevidela, ale pokiaľ si dobre pamätám, pôsobil na mňa ako sci-fi rozprávka o popoluške, živej "vode", záchodovej kefe a vlčiakovi, čo naozaj nepôsobil ako pes, ako spomínala Niromwell, pretože tie oči mal aj na mňa primalé a priúzke. Filmoví tvorcovia si dali záležať na veľkolepej virtuálnej filmovej výprave, no nevyhli sa ani zopár nudným, či trápnym momentom. Osobne považujem tento film za komediálnu rozprávku. Jediné, čo ho ako-tak zachraňuje, je Channing Tatum a Mila Kunis, na ktorých sa, povedzme si pravdu, dá celkom dobre pozerať. (Teda aspoň nám babám.) Pre pánov je Jupiter Ascending asi odpad. Alebo sa mýlim?
8
Takže, dnes slávnostne dopozerané. Niekde medzi 6 a 9 dielom som mala krízu, kládla som si otázku, či má zmysel v tom pokračovať. Som veľmi rada, že som to nevzdala v dieloch, počas ktorých som si v podvečerných hodinách doslova podriemkavala. Tým by som dala tak asi 6/10. Potom sa to rozbehlo, postava Ramseho sa prudko vyvinula smerom, ktorý som vôbec nečakala. Konečne som pochopila, prečo sa celý čas nedarilo Colovi zachrániť našu súčasnosť.Nie je to iba seriál o cestovaní v čase, ale o tom, že rovnaké pohnútky, ako sú láska, rodinní príslušníci, z ľudí môžu urobiť monštrá alebo hrdinov.Dnes som dala tri diely naraz, boli parádne a po ich skončení som naozaj veľmi zvedavá, čo scenáristi vymyslia v druhej sérii, pretože otvorených otázok tam zostalo neúrekom. Ďakujem za dobrý tip na seriál.

Poviedky

Výnimoční

Kratučká poviedka o zaujímavom objave.

4 komentárov

Výnimočná?

Taká retropoviedka skôr pre pamätníkov.

7 komentárov

Les

Krásny obrázok ste pridali. Myslím to úprimne. Nedalo sa nezareagovať.:-)

7 komentárov

Nostalgia

Možno o pár rokov reálna poviedka. Ktohovie... Pekné čítanie.

6 komentárov

Taká obyčajná služba

Post apo o železnej bráne

7 komentárov

Ďakovná

Skôr na pobavenie, ale toto vo mne tie dve slová evokovali a nedalo sa s tým nič iné urobiť.

5 komentárov