Magda Medvecká

Info

Prezývka Magda Medvecká
Web:
Členom scifi.sk: 1 rok
Naposledy online: 21.02.2020
E-mail: medvecka.magdalena@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 64
Články: 0
Poviedky: 9

Zbierka - ponúka

Magda Medvecká ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Magda Medvecká ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Magda Medvecká ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Piesok
Som rada, že sa páčilo :) všetky čísla, vzorce a pod. sú nejaké fyzikálne veci súvisiace s vesmírom, čiernymi dierami, rýchlosťou svetla a tak. Okrem toho prvého, čo je vzorec na varenie vajíčka z knihy science of cooking, pozmenený pre potreby poviedky. Kei, posledný vzorec súvisí s čiernou dierou (wikipedia - čierna diera - matematická fyzika). Bohužiaľ až neskoro som zistila, že to nie je až tak ľahké dohľadať. Pôvodne som začala s tým, že to bude veľmi vtipná poviedka, démon bude nervózne rozsýpať piesok okolo a bude chcieť ísť domov, ale nakoniec z toho vyšlo trochu niečo iné. Takže presýpacie hodiny sa nakoniec vytratili. Neviem, kam išiel, ale s tou vesmírnou tematikou by som povedala, že do nejakej svojej dimenzie/alternatívneho vesmíru :D flochla = škaredo zazrela lebo je to zmeškaná poviedka do PNP? :D pre istotu som to napísala aj do úvodu, lebo teda medzitým som prišla asi na 4 veci, ktoré by som chcela zmeniť, ale nebol na to čas, lebo som si nastavila hodiny a chcela to dodržať :)
19.02.2020 09:16:06

ZBNB
Marek - no veru, tých postáv som sa trochu bála. Od začiatku som rozmýšľala, čo s nimi, lebo som chcela urobiť menšiu skupinu v rámci tej ich "organizácie", ale zase nie príliš malú, a v úplne pôvodnom pláne mal každý výraznejšiu úlohu. To sa ale v konečnom dôsledku nepodarilo, ale ani mi nenapadlo ich dodatočne preriediť.
07.01.2020 12:59:30

ZBNB
Stano - ano, bol predvídateľný, lebo som k tomu tak nejak smerovala? :D Nesnažila som sa o alternatívnu históriu, bola to len udalosť, ktorá sa mohla stať v rámci toho, čo sa historicky udialo. Nechcela som nič meniť. Akurát možno to, že štrnganie kľúčmi sa reálne udialo až neskôr, ak si to správne pamätám, ale aj to som mala vymyslené tak, že to vlastne bolo ovplyvnené touto "magickou" udalosťou a potom sa to prenieslo do "reálnych" udalostí, lebo to ostalo v podvedomí ľudí. :)
07.01.2020 12:53:34

Súhvezdie líšky
To mi nenapadlo, aj keď sa mi taká interpretácia celkom páči. :) Len by som nechcela, aby zomrel hneď, ako získa niečo, po čom celý život túžil. Je pravda, že je to také nejasné, možno viac efektné ako zmysluplné (čítala som si to nahlas a znelo mi to veľmi dobre). Skúsim si na to dávať pozor. Ale vlastne, mne sa dosť páčia takéto nejasné konce/príbehy, pri ktorých je viac možností interpretácie, hoci to môže byť aj trochu frustrujúce (raz som mala príbeh, o ktorom si 5 ľudí myslelo 5 rôznych vecí v rozmedzí od božského zásahu po schizofreniu, pričom z mojej strany to bolo čisté scifi :) )
22.11.2019 09:30:40

Vyhodnotenie výzvy Fantastická poviedka
Ja som tiež chcela komentovať až po skončení súťaže, resp. keď sa mi podarí premyslieť si kritiku lepšie, nech to nie je len "to sa mi ne/páči". Ale ako čítam, už je dosť neskoro, lebo vlastne väčšina vecí je už napísaná, takže sa nemám čím pripojiť, ak sa nechcem opakovať. Budem sa snažiť komentovať poctivejšie :) Čo sa týka PNP, tam mám trochu dilemu. Je to predsa len poviedka napísaná za hodinu, je jasné, že tam budú nejaké gramatické/logické chyby, ale občas mám pocit, že si vyčítame niečo, čo by sa ľahko odstránilo pri 2.-3. čítaní, ale v tej rýchlosti si to proste nevšimneš. A neviem, či to brať len ako také upozornenie "na toto si dávaj pozor, keď budeš poviedku opravovať" alebo ako reálnu kritiku dokončenej poviedky, lebo občas sa zdá, že niektorí ľudia to myslia naozaj vážne a neberú ohľad na ten krátky čas (a možno som tým vinná aj ja sama, čiže taká pripomienka aj pre mňa :) )
20.11.2019 10:02:00

Minirecenzie

Magda Medvecká ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Magda Medvecká ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Piesok

Taká "trochu" oneskorená PNP, keďže cez víkend som nemohla písať, ale témy boli príliš dobré, aby ostali ležať len tak. Napísať a trochu ju upraviť trvalo tak 2 hodiny, čiže skoro ako PNP.

3 komentárov

ZBNB

Medzi obyčajnými ľuďmi žijú aj bytosti, ktoré kráčajú za hranicou reality, a hoci sa snažia udržať svoje svety oddelené, nie vždy je to možné. Blíži sa November a oni sa musia rozhodnúť, ako zareagujú...

4 komentárov

Súhvezdie líšky

Osamelý pútnik na cestách stretáva nečakaného spoločníka.

9 komentárov

Cirkusant

PNP

3 komentárov

Baran

PNP

6 komentárov

Dúpä

PNP

7 komentárov