Diskusia 1/1: Najdôležitejší zápas

Filmová história scifi

Diskusia

Veles
Zaujímavý vstup do nového kola :D Osobne sa nevyznám v kickboxe ani v bojovýcb umeniach, takže netuším ako realisticky to znie. Gramatické chyby som asi nepostrehol žiadne, ale na to sú tu iní experti, nebudem sa im do toho montovať. Príbeh, povedal by som že dobrý, ale ani nič extra. Neber ma v zlom len ma to nedokázalo viac vtiahnuť do deja. A trošku mi to príde také divné, keď leží na zemi a okolo neho všetci pohybujú, vyzerá to ako keby bol už zmierený so smrťou, no v momente keď príde na druhý svet sa odtiaľ chce dostať. Mne to prišlo také trošku divné, možno iným to bude dávať logiku.
01.01.2022

Terry Chrapúňzel
Mohla to byť fajn poviedka, keby bola písaná v tretej osobe. V prvej osobe sa mi to nepáčilo hneď z dvoch dôvodov.
Ten prvý dôvod je subjektívny - čisto vec osobného vkusu. Ja-rozprávanie v prítomnom čase mi evokuje dievčenský young adult, čo mne veľmi nešmakuje. Ale chápem, že iným sa to môže páčiť.
Druhý dôvod je ten, že jazyk v poviedke nebol ani trochu prispôsobený tomu, kto príbeh rozpráva. Pri 3rd POV rozprávaní si v pásme rozprávača môžu autori v pohode dovoliť trochu poetiky a používať slová ako "temrava" a "krútňava bezčasia". Ale ak je rozprávačom kickboxer, ktorému celý život mlátia do hlavy, nemyslím si, že by mal mentálnu kapacitu na takýto vyšperkovaný písomný prejav. O to viac, že je to rozprávané v prítomnom čase a malo by to znieť ako bezprostredné myšlienky hlavného hrdinu, nie ako starostlivo vyeditovaný zápis v denníku.
Samotný príbeh bol ale fajn.
01.01.2022

Pospíšilová.luca
Začátek mi přišel trochu krkolomný, ale zápas mě dokázal pěkně vtáhnout do děje (Při popisu postav se mi vybavil Rocky a Drago, stárnoucí bývalá hvězda a mladý neporazitelný šampion). Po pomyslené smrti se ale děj trochu rozvolnil, jako by autorovi došel dech, a už jsem se nedokázala dostat zpátky. Nicméně, mě osobně ich forma nevadí a pokud je dobře zpracovaná, a tady je, tak nemám problém. Myslím, že by se dalo ze střetnutí se smrtí vytáhnout víc, ale i tak to bylo příjemné počtení :)
01.01.2022

Aleš Horváth
najviac sa mi páči veta "Ak by si zomrel, asi by som ťa zabil".
ostatné by som preškrtal a na mnohých miestach zmenil štylistiku.
Nápad ako taký je super, hoci postavený na klišé obrazoch z filmov. Na rozdiel od Lucie, mne to pripomenulo Scotta Adkinsa z Undisputed alebo Jana Klaudiusa von Priehrada z vlastne ktorékoľvek jeho filmu.
01.01.2022

WriterInTheDark
Nie som fanúšik tohto športu a musím sa priznať, že som niektoré vety, kde sa opisoval prvý boj musela preskočiť, lebo ma to nudilo. Slovná zásoba je ale rozsiahla, takú by vymlátený boxer asi nemal. To mi tam nesedelo. To, že je to písané z prvej osoby mi neprekáža, samej mi to vyhovuje. Mne ale príbeh príde trochu ošúchaný a záver predvídateľný, akoby to autor už chcel mať rýchlo za sebou. Chválim ale začiatkok, ktorý čitateľa rýchlo vtiahne do deja :)
01.01.2022

Aleš Horváth
podľa mňa tá časť po znovuzrodení byť nemusela, čitateľ sa vie dovtípiť, že ožil a bol vďačný za ten úder. aj keď podľa mňa aj ten nepredvídateľný úder musel byť krátko pred zmenou smeru predvídaný.
01.01.2022

Goran
Siedma pečať meets Rocky :D zaujímavé. Ja mám rád žáner športovej poviedky, aj nejaké tie zápasy odpozerané, takže ma to celkom potešilo. Mne to teda skôr pripomína Howardovu poviedku Duch Toma Molyneauxe než filmy. V tej poviedke musel zas šampiónovi pomôcť duch dávneho boxera proti jeho súperovi, takže tiež také fantasy v ringu. Nápad nie je revolučný, ale zaujme, má to dobrú atmosféru. Tiež pochybujem, že kickboxer by bol takýto literát :D, ale zas na druhej strane poznám jedného zápasníka s dvoma výškami... takže všetko je možné, aj keď málo pravdepodobné. Nakoniec aj Jack London či Hope Hodgson radi boxovali, a aj už spomínaný Howard, a to boli dobrí spisovatelia...
01.01.2022

ama_rilla
Mne sa páčil štýl, akým to bolo napísané, neviem posúdiť, či by kickboxer bol schopný takéhoto prejavu alebo nie :D Každopádne ma to upútalo, text sa mi čítal ľahko, neboli tam žiadne chyby, ktoré by mi udreli do očí. Príbeh ma ale veľmi nebavil, neprišiel mi v ničom nejaký nápaditý. Za mňa určite forma prekonala obsah a keby to malo nejakú lepšiu pointu, nápad, zvrat v deji, bolo by to super, lebo sa mi veľmi páči štýl tvojho písania.
01.01.2022

Zlodejisnov
Súhlasím s Writer. Príbeh nie je pre mňa. Nemám rád nekonečné opisy jednej veci dookola a musel som veľa viet preskákť, aby som sa dopracoval aspoň k záveru, ktorý už pri prvej zmienke o smrti a neustálom opakovaní toho, že nad smrťou nemôže vyhrať, prišiel veľmi slabý.
02.01.2022

Kika sci-fi
Mne sa príbeh páčil,čítala som ho až do konca. Aj keď trochu súhlasím s ostatnými,že miestami to bolo troška vecné(nudné) ale je to zaujímavá poviedka na prečítanie. Len tak ďalej.
11.01.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami