Humble Bundle alá Telltale Games

Chceli by ste The Walking Dead hru od Telltale Games? A čo tak ich Back to the Future? Nechce sa vám za to vyhadzovať desiatky EUR? Alebo chcete developerov podporiť väčšou sumou, než vám zhabú obchodné reťazce? Tak Humble Bundle je tu pre vás!
Podporte scifi.sk
Čo je to ten Humble Bundle?
Humble Bundle v spolupráci s developermi pripravuje pre hráčov balíčky hier za bezkonkurenčné ceny.
Funguje to zvyčajne tak, že sa určí balík hier a minimálna cena, ktorú musí kupujúci zaplatiť, aby tieto hry dostal. Humble Bundle spolupracuje aj so službou Steam a pokiaľ kupujúci zaplatí minimálne 1 dolár, čo je u nás cca 80 centov, dostáva ku hrám aj kľúče na aktiváciu v službe Steam. Zaplatená suma je potom rozdelená medzi developera, charitu (Child’s Play Charity a Electronic Frontier Foundation) a Humble Bundle.
Na lepšie vysvetlenie si vezmime aktuálny The Humble Weekly Sale. V ponuke sú hry od spoločnosti Telltale Games – Back to the Future, Sam and Max: Devil’s Playhouse, Poker Night at the Inventory, Hector: Badge of Carnage!, Puzzle Agent, Wallace and Gromit’s Grand Adventures a The Walking Dead.
Všetky tieto hry okrem TWD si môže hráč kúpiť za ľubovoľnú sumu - 0,01 USD a viac. Pri nákupe môže určiť, aká časť z tejto sumy pôjde pre Telltale Games, aká na charitu a aká časť na údržbu služby Humble Bundle.
Pokiaľ by hráč chcel aj TWD, musí zaplatiť viac, než je v danej chvíli priemerná suma platieb za daný balík hier. V momente písania článku (0:03; piatok :P) to je 4,05 USD, čiže niečo cez 3,00 EUR. Je už na hráčovi, či zaplatí o cent viac, než je priemer, či sa zaobíde bez TWD a zaplatí iba pár centov alebo prevetrá peňaženku a zaplatí viaccifernú sumu.
Vo všeobecnosti to takto funguje pri každom balíku hier, ktorý Humble Bundle ponúka, pričom občas sú za prevýšenie priemerných platieb užívateľom ponúknuté bonusy, inokedy sú všetky bonusy ponúkané za ľubovolnú sumu bez ombedzenia. Napríklad nedávno bol predávaný balík Alan Wake hier s bonusmi ako scenár hry, video komentár a podobne (reálna hodnota vyše 40 USD) a hráči si to mohli kúpiť bez obmedzenia, za minimálne 0,01 USD, pokiaľ chceli aj steam kľúče, tak 1,00 USD. Niekto by si mohol pomyslieť, že ide o okrádanie tvorcov, ktorý sa na hre namakali a čiatka jedného dolára je zlodejina. Napriek tomu sa našlo mnoho ľudí, ktorý za balík, aj keď nemuseli, zaplatili vysoké trojciferné sumy.
Po nákupe balíka hier dostane kupujúci email, ktorý obsahuje link na stiahnutie hier a bonusov, ktoré balík obsahoval. Takmer všetky hry majú link na Windows, Linux a Mac verzie a sťahovať sa dá pomocou direct linkov alebo torrentov. Výhodou je, že ide o DRM free hry, takže nie sú viazané na žiadan cd kľúč ani účet. DRM verzie hier si môže stiahnuť aj užívateľ, ktorý dostal Steam kľúče. Na stránke Humble Bundle je možné vytvoriť si vlastné užívateľské účet, ku ktorému potom budú priradené všetky nakúpené hry a tak sa nemusí hráč báť, že linky v emaily stratí. Navyše je balíky možné kupovať aj ako darčeky. Pri tomto type nákupu príde na email link, ktorý môžete poslať osobe, ktorej chcete hry darovať, a tá si podľa pokynov na stránke darček prevezme.
Ja sám som už prostredníctvom Humble Bundle nakúpil pár hier a so službou som spokojný, rovnako ako tisíce nielen hráčov po celom svete. V prípade, že máte akékoľvek otázky ohľadne Humble Bundle, rád vám na ne odpoviem v komentároch alebo ma kontaktujte emailom.
Viac informácií o Humble Bundle nájdete na:
https://www.humblebundle.com/weekly
O službe Steam:
http://store.steampowered.com/about/

Peter 'BlackAssasin' Bagoňa

Peter 'BlackAssasin' Bagoňa
Fanúšik fantastiky v každej jej podobe. Na scifi.sk sa venuje anime a cosplayu ale občas sa pozrie aj na komiksy, mangu, videohry a stolové hry.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB