Babylon 5 (1993)

Babylon 5, stanica umiestnená v neutrálnom sektore našej Galaxie. Miesto stretnutia mnohých rás, dejisko udalostí, ktoré pohli vesmírom a osudmi ľudí v ňom.
EPIZÓDA: Polnočný útok (Midnight on the Firing Line)
PLOT
Narnský útok na kolóniu republiky Centauri vyvrcholí vo veľvyslancovi Mollarim rozhodnutím zavraždiť G'Kara. Velenie stanice medzitým bojuje proti pirátom terorizujúcich okolie stanice.

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
SYNOPSIA / OBSAH
Na agrárnu kolóniu Centaurskej republiky Ragesh 3 zaútočia neznáme sily. Londo Mollari, veľvyslanec Centaurov, žiada, po zistení, že útočníkom bol Narnský režim - ich odveký nepriateľ, zavedenie sankcií. Narnský veľvyslanec G´Kar ale túto akciu podloží falošnými dôkazmi (násilné svedectvo synovca Carna Mollariho) ako pomoc kolónii. Od Londa sa nakoniec obráti aj Centaurský kongres, pretože Ragesh 3 je pre nich príliš vzdialený a malý. Mollari, chtiac G´Kara zavraždiť, je náhodou odhalený Taliou Wintersovou, dipl. komerčnou telepatkou na B5, a zbavený tohto úmyslu veliteľom bezpečnosti Michaelom Garibaldim. V hlasovaní sú sankcie odložené, no nakoniec, pri jednej z prestreliek s pirátmi, ktorí prepádajú transporty pri B5, keď na ich materskej lodi komandér Sinclair nájde jedného Narna, takto získa dôkaz o vine Narnov na útoku. V tom čase zatiaľ na Zemi v prezidentských voľbách vyhráva Luis Santiago nad Mariou Craneovou.