Andrej Jakin

Info

Prezývka putin
Web:
Členom scifi.sk: 7 rokov
Naposledy online: 17.04.2014
E-mail: andrej.aj.jakin@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 74
Články: 0
Poviedky: 1

Zbierka - ponúka

Andrej Jakin ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Andrej Jakin ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Andrej Jakin ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Evanjelium zo Zapadákova
Tak to ale neskončilo. Dav nikoho nezabil, nezačal sa medzi sebou vraždiť a hrobár obišiel naprázdno. A dážď - ten stále padá.
17.04.2014 21:09:51

Nečakaný zánik dokonalosti (POVIEDKA NA POČKANIE)
Super - aj tak to už nestíham. Treba to useknúť, kým sa dá. Potom niekedy si ešte raz prečítam tvoje príspevky, keď už si sa nimi toľko unúval. Istotne tam nájdem kopec zaujímavých vecí, ktoré mi nateraz unikli - skúsim to potom premyslieť a tak. No teraz už fakt nemám čias. Vieš diplomovka - mám tam asi 400 vzorcov, desiatky grafov, odvolávok, odkazov... robím to v LaTeX-u a som rád, že sa mi to ešte celé nerozpadlo... :-/ a o mesiac to už má byť odovzdané. Takže teraz už fakt nie. Ale keby niekto chcel ešte čosi "vypichnúť", tak kľudne - o mesiac/dva si to potom prečítam. Boha - 140-ty príspevok v tejto diskusii, to je už naozaj priveľa. Navyše, myslím si, že všetko podstatné už bolo aj tak povedané.
04.04.2014 17:31:17

Nečakaný zánik dokonalosti (POVIEDKA NA POČKANIE)
ďalší rozdiel medzi nami bude asi v tom, že ja keď vidím nejakú vec (kultúrny prvok, štátny útvar, ideológiu), tak sa zamýšľam nad tým, za akým účelom táto vec existuje. Nemyslím si, že veci bez účelu môžu existovať - všetko na svete totiž vykazuje nejakú činnosť (hoc aj pasívne) a pomáha niečo formovať. Existuje teda cieľ - zadanie - to, k čomu činnosť tej veci smeruje, a to bezohľadu na to, či ten cieľ niekto naozaj zadal. Proste cieľ tam je. Takže áno - uvažovať o zadávateľovi cieľu je preto často iba abstrakcia (fyzicky nemusí existovať), ale myslím si, že je to aj tak dosť užitočná abstrakcia, ktorá pomáha hľadať súvislosti = spoločné ciele viacerých prvkov. Je to takto stráviteľnejšie tvojej mysli?
04.04.2014 15:41:23

Nečakaný zánik dokonalosti (POVIEDKA NA POČKANIE)
Ďalšie tvoje príspevky celkom dobre vystihujú realitu súčasného sveta. Máme tu však aj nepríjemné dedičstvo z minulých tisícročí a zbaviť sa ho nedá zo dňa na deň - možnože tvorcovia biblickej koncepcie (biblia bude iba sotva ľudovým dielom židovské národa a ak nevidíš, na čo tá biblia naozaj slúži, ako formuje židov, akú úlohu im zadáva, tak čo mám robiť) sú už dávno mŕtvi - možno pochybili už skôr (zabila ich konkurencia), ale koncepcia po nich ešte stále žije a má tendenciu napĺňať ciele, ktoré si oni ešte vtedy dávno vytýčili - akurát sa im už tá koncepcia rozpadáva.
04.04.2014 15:35:02

Nečakaný zánik dokonalosti (POVIEDKA NA POČKANIE)
Svet sa javí byť zložitým a nevypočítateľným - to uznávam. Keď však k nemu človek pristúpi uvedomujúc si, že počet druhov javov na svete je obmedzený a rôznorodosť je často iba ilúziou, ktorá sa ukazuje na povrchu, tak to až také hrozné nie je. Veď mnoho napohľad rôznorodých javov sa deje na základe podobných princípov, zákonitostí - či nie, mýlim sa? S týmto videním sa svetu dá rámcovo celkom dobre porozumieť - ako vravím ide optiku nazerania na veci. Tvoja optika je taká, že svet je príliš komplikovaný, nepredvídateľný atď. - v istej miere určite, veď sám píšem, že v súčasnosti sa to naozaj začína prejavovať, avšak nie až tak veľmi, ako ty píšeš.
04.04.2014 15:27:33

Minirecenzie

Andrej Jakin ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Andrej Jakin ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Nečakaný zánik dokonalosti (POVIEDKA NA POČKANIE)

Zánik Atlantídy bol nečakaný :-) POVIEDKA NA POČKANIE

140 komentárov