Anitram

"Predstavivosť je dôležitejšia, než poznanie. Znalosti sú obmedzené, fantázia je nekonečná." Albert Einstein

Info

Prezývka labajova13@gmail.com
Web:
Členom scifi.sk: 1 rok
Naposledy online: 4.12.2021
E-mail: labajova13@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 12
Články: 0
Poviedky: 5

Zbierka - ponúka

Anitram ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Anitram ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Anitram ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

U kovárov
Nestihla som reagovať pri vyhodnocovaní, ale dodatočne chcem ozrejmiť názov poviedky. Mám tam gramatickú chybu. U Kovárov malo byť s veľkým K. V texte to mám už takto napísané, konkrétne vetu: Táto osada sa nazýva U Kovárov. Na Kysuciach sa jednotlivé osady volajú napr. U Králi, U Haladeji a keďže je to blízko českých hraníc, možno sa nám zdá takýto tvar trochu netradičný a evokuje to niekomu názov krčmy. A odhalili ste môj najväčší nedostatok. Vôbec neviem odhadovať, čo treba v poviedke dovysvetľovať, čo nie je čitateľovi jasné, atď. Na túto poviedku som nemala ani žiadneho beta readera, takže je to dosť cítiť.
25.11.2021 11:13:07

Tajomstvá lesa
Pekná poviedka, pekné prostredie, len koniec mi prišiel taký odseknutý. Mám rada prekvapivé konce, ale tu mi niečo chýba. A dosť mi vadili čechizmy: "Som tu, priamo u tvojich nôh." "Lesana najprv nechápala, čo po nej dievčatko chce."
15.11.2021 10:43:19

Básnik v temnotách
Mňa učili, že žiadny nie je ok. Keď už ale autor ovláda remeslo, tak si to môže dovoliť. Súhlasím s tým, že je naozaj jednoduchšie učiť sa písať voľným veršom a nerýmované básne.
12.11.2021 07:43:43

Básnik v temnotách
Naozaj super poviedka! Vidno, že to šlo z duše, ale musím súhlasiť s Goranom na 100%, čo sa týka tých básní. Chvíľu som rozmýšľala, či je to tak naschvál, keď to písala postava, ale ten koniec ma presvedčil o opaku. Je to potom, ako keby si sabotovala poviedku, ktorá by mohla vyhrávať súťaže. Naozaj si o tom niečo poštuduj, lebo gramatické rýmy sú dovolené jedine v detských básničkách.
11.11.2021 09:16:41

Keď zhasne svetlo
Poviedka sa mi páči, aj rozsahovo je to pre mňa fajn. Ale to krát pri číslovkách :D Dodnes si pamätám ako nás na základke učili, že dva razy sa píše oddelene a dvakrát spolu, a odvtedy nedokážem pochopiť, kde boli všetci, keď sa táto jednoduchá poučka učila. Ale je možné, že mne zas robí iná poučka problém a ďalším to nedá spávať, lebo si všímajú zase tú.
08.11.2021 13:38:34

Minirecenzie

Anitram ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Anitram ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Starožitný vláčik

Z hračkárskeho vláčika vykúkala von hlava rušňovodiča. Rušňovodič bol skutočný človek, aj keď oveľa menšieho vzrastu ako bežný smrteľník. O tomto svojom hendikepe nevedel a keby aj vedel, asi by mu to...

8 komentárov

U kovárov

Odkiaľsi sa vynorila hmla, ktorá sa v chuchvalcoch pohybovala okolo nás. Začuli sme kravské zvonce. Boli blízko nás, ale kravy nebolo nikde vidieť. Bála som sa, že narazíme na nejaké veľké stádo. Zast...

14 komentárov

Môj syn

Bol pokojný decembrový večer a môj syn si užíval posledné chvíľky hry predtým, než pôjde do postele. Konečne si začal zvykať na to, že musí ísť každý deň do škôlky. Aj tú noc kričal zo spánku. Niečo...

7 komentárov

Pozývam ťa na čaj

„Ahoj Rudo, dnes máš spoločnosť? Hneď prídem za vami.” V podniku sme boli okrem pár štamgastov úplne sami. „Dám si čierny čaj a na chvíľu si odskočím,” oznamoval som spoločníkovi. Keď som sa vráti...

7 komentárov

Pán Evil neznáša víly

Pán Evil neznášal víly. Boli horšie ako muchy, ktoré vás otravujú v horúcom letnom dni. Muchy sa vám nevysmejú do ksichtu, keď vás trafia do tváre. Zato vílam sa prepiekla každá zlomyseľnosť.

5 komentárov