Amaterius

Fantasy first! :D Mám rád tvorbu A. Sapkowského. Nie kvôli príbehom, ktoré nie sú až také pútavé a napínavé ako napr. tie od G. R. R. Martina. Ani kvôli svetu, ktorý nie je ani z ďaleka tak prepracovaný ako napr. ten od J. R. R. Tolkiena. Mám rád myšlienky v Sapkowského tvorbe, to že zasadzuje problémy nášho sveta do fantazijnej reality a dáva nám možnosť nahliadnuť na pálčivé otázky našej súčastnosti takpovediac z pohľadu tretej osoby.

Info

Prezývka Amaterius
Web:
Členom scifi.sk: 21 dní
Naposledy online: 14.01.2021
E-mail: zdenek123@azet.sk
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 4
Články: 0
Poviedky: 1

Zbierka - ponúka

Amaterius ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Amaterius ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Amaterius ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Pandemický svet bez dvojky.
Toto sa mi veľmi páčilo, malo to atmosféru ako epizóda z Futuramy, alebo niečoho podobného :D
11.01.2021 22:23:41

Jedna sekunda
Príbeh mal prekvapivý a zásadný zvrat, ktorý ho úplne zmenil. Bolo to zaujímavé :) Problém vidím trošku v tom začiatku, keď žiadny zo zúčastnených neprejavuje nijaké pochybnosti o tom stretnutí ani o tom, čo im Gabriel sľubuje.
11.01.2021 22:16:20

Ptolemaios XR4003 - Plavba proti osudu
Je to vynikajúca práca, plná skvelých myšlienok, čo mám osobne veľmi rád. K hodnoteniu nemám čo dodať :D Už len mimo hodnotenia, chcem dodať, že nemám rád cestovanie časom, neznášam to, keď sa to niekde objaví :D :D Ide tam o tú nelogickosť, ktorú myslím riešili aj poslední Avengeri, o tom časovom paradoxe, ktorý je aj tu prítomný. To je ale čisto subjektívna vec a v tvojom komornom príbehu to vynikajúco obohacuje dej a dodáva mu to na emotívnosti.
11.01.2021 21:51:31

V zime maky nekvitnú
Ďakujem za zhodnotenie :) bod 1: Tie mená, ostatne ako všetky mená majú význam. To že význam niektorých nepoznáme neznamená, že ho nemajú (či už v realite, alebo aj tejto fantasy) Milada má význam v našom jazyku, preto nie je dôvod na to aby si takéto meno nedal aj niekto vo fantasy svete :D Pre mňa je dôležité, aby tie mená zapadali do konceptu kultúry, v ktorej sa používajú a to Milada spĺňa. napr. Veronika by to už nespĺňala, keďže meno je grécke a v našom preklade je to niečo podobné ako Víťazoslava, alebo tak nejako :D bod 2: modernejšie slová sú tam zámerne. Vyslovuje ich kňažka. Hovorí inak ako ostatné postavy, používa iné výrazy. Je to zámer. Prepojenie stredoveku a moderných pojmov sa mi do fantasy hodí. bod 3: znalosť kliatby. Poviedka nie je o tom, ako objavujú kliatbu. Dozvedáme sa v tom rozhovore, že už dávno vedia, čo je to za kliatbu, že to riešili už Viteborovi predkovia. Ďalej sa dozvedáme, že kňažka má nejaké nové poznatky, o ktorých Vitebor očividne nevie, napriek tomu, že tie informácie mal jeho otec aj jeho matka. bod 4: ja som práveže nechcel nijaké veľké prekvapenie na záver. Snažil som sa, aby čitateľ niečo také očakával, aby tušil, že možno obe deti zomrú, alebo že dokonca zomrie Vitebor, čo by sa dalo dosiahnuť iba tak, že by som tú poslednú časť oddelenú * publikoval neskôr. A nakoniec zisťujeme, že to dopadlo dobre a potom, že predsa len to nebolo úplne dobre. Ja som sa nesnažil o šok, nebolo to cieľom. Čiže ak už tam nejaký šok mal byť tak nie z toho, že sa to celé pokašle a zakrvaví, ale z toho, že to dopadá dobre a potom to zistenie :D A nakoniec ešte asi toľko, že sa dej odohráva vo fantasy svete, ktorý je inšpirovaný Slovanmi, ale nevychádza zo slovanských dejín, alebo mytológie :)
05.01.2021 15:05:13

Minirecenzie

Amaterius ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Amaterius ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

V zime maky nekvitnú

Ako Vitebor prežiť kliatbu chcel

8 komentárov