Matej Pecháč

Info

Prezývka pechac88
Web:
Členom scifi.sk: 6 rokov
Naposledy online: 2.01.2017
E-mail: higsik@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 2
Články: 0
Poviedky: 1

Zbierka - ponúka

Matej Pecháč ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Matej Pecháč ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Matej Pecháč ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Maska snov
"To je problém pri každej poviedke (aspoň u mňa), že nikdy neviem, koľko toho odhaliť." ..no presne v tomto sme na tom rovnako. Ak by som v tom mojom svete písal všetko iba z pohľadu tých obyvateľov, tak by sa vytratila šanca čitateľa pochopiť čo sa asi stalo. Keďže časom sa reálne udalosti, ktoré sa tam odohrali, prekrútili a pozmenili, pretože im vôbec nerozumeli. Vodítko som zakomponoval (aspoň som si to myslel :D) do záverečnej úvahy samotnej Víly, kde som naschvál nahromadil pojmy ako "veliteľské centrum", "infraštruktúra", "zapadlá planéta", čo má naznačiť, že nie je tým, za čo ju majú a z toho vyplýa, že nie je všemocná.
02.12.2016 09:01:52

Maska snov
Diky za konštruktívne názory a prečítanie, som potešený a priznám sa, že som ani nepočítal s takým úspechom (to manželka ma nahovorila, nech to uverejním) :) Za gramatiku sa ospravedlňujem, čítali to po mne aj ďalší dvaja ľudia, ale vždy niečo unikne. Čo sa týka sveta, ten som celkom dlho vymýšľal, síce pôsobí na prvý pohľad triviálne, ale snažil som sa pridať niečo, s čím som sa zatiaľ u nikoho nestretol a nechcem to zatiaľ prezrádzať. Plánujem samozrejme vyťažiť z toho a mám rozpísaných viacero takýchto krátkych príbehov. Som rád, že ste si všimli rozpor okolo Snovej víly, ktorý tam je zanesený zámerne. Snažil som sa dať na konci vodítko, ktoré by ho vysvetlilo, no zrejme nebolo dostatočné, prípadne vôbec nebolo jasné. Verím, že v ďaľších príbehoch to bude lepšie.
30.11.2016 10:16:48

Minirecenzie

Matej Pecháč ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Matej Pecháč ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Maska snov

Uznávaný historik a kronikár Nilagh’ar sa vo svojom pátraní po dobrej priateľke vydáva za legendami opradenou elfskou kráľovnou Syviis. Žije už vraj deväťsto rokov a vidí budúcnosť. Najskôr vyzerá vše...

11 komentárov