Grimbur

Memento mori amor fati.

Info

Prezývka Grimbur
Web:
Členom scifi.sk: 2 roky
Naposledy online: 25.05.2021
E-mail:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 9
Články: 0
Poviedky: 11

Zbierka - ponúka

Grimbur ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Grimbur ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Grimbur ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Planéta zimy
Ďakujem za pekné slová. V mojom prípade múza funguje tak, že keď mám publikum, písanie ide samo. Jasné mám stále problémy s formálnou stránkou, no doučujem sa pomaly. PNP ma vie nakopnúť k písaniu viac než čokoľvek iné. Možno je to tým, že nemám čas prokrastinovať a musím proste makať. Vaše milé komentáre sú to, prečo sa mi oplatí písať. Aj keď som sa na to chcel už vybodnúť. Pokiaľ máte aj kritiku, budem len rád. Poprosím však aj o konkretizovanie problémových vecí, nech viem čo mám napraviť.
24.05.2021 19:45:41

Nepríjemné uvoľnenie
Ďakujem ti pekne za povzbudivé slová. Úprimne povedané, nemám nikoho čo by mi to čítal a daj bože ešte aj opravoval. Tu dostanem jediný feedback. Ale tak postupne sa účím. Formálnu stránku proste ešte nezvládam. Pravda je taká, že sa mi to ani samostatne veľmi študovať nechce. Baví ma niečo napísať, prejsť si to raz, či dva razy a poslať. Pri tejto poviedke som odflákol koniec príbehu. Ale čo sa týka gramatiky, štylistiky .... nechcem povedať priamo, že mi to za námahu nestojí. To by som vyzeral ako blbec. Povedzme len, že momentálne je pre mňa dôležitejší obsah ako forma (čo som svojou prácou teraz asi veľmi nedokázal). Ale tak, vždy si rád prečítam nejakú kritiku. Podľa toho sa potom riadim.
14.05.2021 19:18:04

Nepríjemné uvoľnenie
Dobre páni a páni. Vaše rady si vezmem k srdcu. Úprimne, o štylistike viem len toľko, že má niečo spoločné so štýlom :D Ok viem aj to, že existujú odseky a strofy. Pravdu povediac, nebol som v škole jedničkár. Doučujem sa na staré kolená pravopis a gramatiku, aj keď mám z toho fóbiu ako príslušník nemenovanej menšiny z práce. Aj keby som sa jej venoval dlhšie, nie som si istý výsledkom. Preklepy by som si všimol. Čiarky ešte nemám zmáknuté a to nevravím, o tom ako ma skoro zaliali slzy keď som v knižke našiel zhodné prívlastky a ďalšie fintičky. Mám sa skrátka ešte veľa čo učiť. Ako o umení spisovateľskom, tak o našom jazyku. Nanešťastie mám aj iné povinnosti. Dôležitejšie ako písanie poviedok pre zábavu. No na ďalšej si dám záležať viac. Do ceny fantázie mám zatiaľ 8 strán a bojujem každý deň dovolenky. A zaujíma ma kritika obecenstva. Je to asi jediná odmena ktorú kedy dostanem. Preto ak som vás chalani pobavil, nebola to strata času. Ak poznáte knihy alebo články, ktoré by mi pomohli moje hobby zlepšiť, nebojte sa mi to všetko odporučiť.
12.05.2021 16:04:59

Nepríjemné uvoľnenie
Zlodej, ďakujem za tvoju chválu aj kritiku. Máš pravdu, koniec som trošku odflákol. Mal som veľa práce a ešte posledný deň som nevedel, čo to bude. Rozmýšľal som nad otravou, možno vírusom, nakoniec mi prišlo prirodzenejšie spraviť z toho Inside job. A tvoje otázky. Povedzme, že otrava vo večeri mala nejakých 12-15 hodín, aby začala účinkovať. Ako u koho, prvý zomrel ten, čo už mal hnačky a bolesti brucha. Potom sa spustila lavína úmrtí. Až sa to začalo diať, prirodzene sa strhla panika. Nie všetci boli otrávení, pár úmrtí bolo násilných. Taký vydesený mukel ti urobí čokoľvek. Keď náš hrdina prišiel do práce, ešte bolo všetko ok. Všetko sa spustilo keď už bol pár hodín v službe. V počte som sa asi len pomýlil. Bol tam Randolf, mladší strážnik, tridsiatnik. Narazili na muklov a jedného pribrali do partie. Obyčajný ľudský omyl, jednoducho mi to ušlo. Anabolický elixír je čosi ako Asterixov magický nápoj. Ale má aj dlhodobé účinky. Rastú z neho svaly aj keď ho užívateľ nemá v krvi, ale zase sa z neho zmenšujú genitálie. Keď bol Randolf na veži, náhlil sa nenapadlo ho obzerať sa. Je to roztržitý chlapík. Máš pravdu, koniec, ale aj celý príbeh si zaslúžil ešte trochu lásky a prebrúsenia. Nebudem sa vyhovárať, proste som na to nemal podmienky. Nabudúce si skúsim vyhradiť viac času. Teraz ma stresuje cena fantázie.... Ale, ešte raz dík za koment. Tieto písané hodnotenia sú pre mňa viac, než výsledok súťaže.
08.05.2021 17:50:53

Vyhlásenie výsledkov výzvy Fantastická poviedka
Na Fb som Arubis Efendi, pre jednoduchsi kontakt.
17.09.2019 21:58:14

Minirecenzie

Grimbur ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Grimbur ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Planéta zimy

neni čas

5 komentárov

Nepríjemné uvoľnenie

V strážnej službe by sa na seba mali chlapi vzájomne spoľahnúť. Bohužiaľ pre Randolfa sa ideál ani zďaleka nepribližoval realite.

11 komentárov

Zlé skutky

hapčí

4 komentárov

Únik

...

5 komentárov

Vianočné prekvapenie

šťastné a veselé

2 komentárov

Zlatá pena

Pár hrdinov si vychutnáva zlatistý nápoj.

5 komentárov