Grimbur

Memento mori amor fati.

Info

Prezývka Grimbur
Web:
Členom scifi.sk: 2 roky
Naposledy online: 8.05.2021
E-mail:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 6
Články: 0
Poviedky: 10

Zbierka - ponúka

Grimbur ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Grimbur ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Grimbur ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Nepríjemné uvoľnenie
Zlodej, ďakujem za tvoju chválu aj kritiku. Máš pravdu, koniec som trošku odflákol. Mal som veľa práce a ešte posledný deň som nevedel, čo to bude. Rozmýšľal som nad otravou, možno vírusom, nakoniec mi prišlo prirodzenejšie spraviť z toho Inside job. A tvoje otázky. Povedzme, že otrava vo večeri mala nejakých 12-15 hodín, aby začala účinkovať. Ako u koho, prvý zomrel ten, čo už mal hnačky a bolesti brucha. Potom sa spustila lavína úmrtí. Až sa to začalo diať, prirodzene sa strhla panika. Nie všetci boli otrávení, pár úmrtí bolo násilných. Taký vydesený mukel ti urobí čokoľvek. Keď náš hrdina prišiel do práce, ešte bolo všetko ok. Všetko sa spustilo keď už bol pár hodín v službe. V počte som sa asi len pomýlil. Bol tam Randolf, mladší strážnik, tridsiatnik. Narazili na muklov a jedného pribrali do partie. Obyčajný ľudský omyl, jednoducho mi to ušlo. Anabolický elixír je čosi ako Asterixov magický nápoj. Ale má aj dlhodobé účinky. Rastú z neho svaly aj keď ho užívateľ nemá v krvi, ale zase sa z neho zmenšujú genitálie. Keď bol Randolf na veži, náhlil sa nenapadlo ho obzerať sa. Je to roztržitý chlapík. Máš pravdu, koniec, ale aj celý príbeh si zaslúžil ešte trochu lásky a prebrúsenia. Nebudem sa vyhovárať, proste som na to nemal podmienky. Nabudúce si skúsim vyhradiť viac času. Teraz ma stresuje cena fantázie.... Ale, ešte raz dík za koment. Tieto písané hodnotenia sú pre mňa viac, než výsledok súťaže.
08.05.2021 17:50:53

Vyhlásenie výsledkov výzvy Fantastická poviedka
Na Fb som Arubis Efendi, pre jednoduchsi kontakt.
17.09.2019 21:58:14

Pôžička
Máš pravdu. Tentokrát mi to proste nešlo. Nevedel som si urobiť pri témach víziu. Boli to dobré témy, ponúkali kopec možností. Ale ja som sa nevedel rozhodnúť a tak som vybral možnosť: "go with the flow." Príbeh som usmerňoval ako prišlo a nevyplatilo sa mi to. Ale každé zlyhanie je poučením do budúcna.
25.08.2019 21:34:59

Pôžička
1. Dni si pomýlil lebo bol spánkovo deprivovaný. Celý čas akoby mlel z posledného a vtedy ľudia robia chyby. Keď pretáčal dni, proste mohol chytiť 2 stránky naraz. 2. Keď je človek na molekuly, funguje mu už len istá časť mozgu. Mozgová kôra funguje ako špongia pre škodlivé látky, aby sa nedostali do vnútornej časti, ktorá riadi orgány. Aj keď adrenalín chvíľkovo oslabí vplyv alkoholu, človeka postupne vypína. Preto už nevedel rozoznať v postave susedu. Pyžamká jej detí sa mu javili ako veľké plyšové medvedíky. 3. Nespal dobre vďaka vražde. Jednoducho ho vypol alkohol. 4. No technicky, 24.00 je ešte starý deň a nový začína 0.01. Možno trafil presnú polnoc. Ale... čo ak? -opitý netrafil časovaťč na telke, ale zapol záznam na Mágiu z predošlého dňa? - čo ak jednoducho už bol tak mimo, že nepočul správne, ale domýšľal si? -čo ak zaspal v práci na lavici a celé sa mu to iba snívalo?
25.08.2019 06:54:52

Boj o čas
Každému ďakujem aj za pekné slová, rovnako ako za kritiku. Niektoré nedostatky ste mi ukázali, s inýmy som dotoho šiel, pretože ma tlačil čas. Prirodzene ak by som mal čas, pohral by som sa s tým. Takto som sa pretekal s časom a 20:14 bojoval s pridávaním poviedky. Beriem to ale ako zábavný zážitok, plus nejaké to poučenie navyše. Viera Nebeská, bolo meno ktoré som zvolil z dvoch dôvodov, 1.) zo srandy, 2.) v niektorých príbehoch meno postavy popisuje jej charakter tak som pustil uzdu kreativite a šiel ďalej. Mená mali ukázať na diverzitu posádky ako v Star Treku. Ako bežal čas, cca 19:40 mi došlo, že musím konečne prejsť od úvodného vykresľovania situácie do "akcie". Inšpirovala ma epizóda Love Death Robots, kde farmári žili na planétach pod enegokupolami, cez ktoré preliezali emzáci. Čo bolo za modrou oblohou nakoniec prekvapilo aj mňa. Aj preto to bola zábava.
28.07.2019 17:20:38

Minirecenzie

Grimbur ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Grimbur ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Nepríjemné uvoľnenie

V strážnej službe by sa na seba mali chlapi vzájomne spoľahnúť. Bohužiaľ pre Randolfa sa ideál ani zďaleka nepribližoval realite.

3 komentárov

Zlé skutky

hapčí

4 komentárov

Únik

...

5 komentárov

Vianočné prekvapenie

šťastné a veselé

2 komentárov

Zlatá pena

Pár hrdinov si vychutnáva zlatistý nápoj.

5 komentárov

Blato a dym

...

3 komentárov