Roland Axenberg

"Sci-fi je existenčná metafora, ktorá nám dovoľuje rozprávať príbehy o stave ľudí. Isaac Asimov raz povedal: Jednotlivé sci-fi príbehy môžu vyzerať neustále triviálne zaslepeným kritikom a filozofom dneška, ale jadro sci-fi, jeho podstata, sa stalo veľmi dôležitým pre našu spásu, ak máme byť vôbec spasení." — SG-1 (200)

Info

Prezývka martiner
Web:
Členom scifi.sk: od nepamäti
Naposledy online: 18.10.2020
E-mail: xcxmxl@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 7
Články: 93
Poviedky: 4

Zbierka - ponúka

Roland Axenberg ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Roland Axenberg ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Roland Axenberg ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Deštrukcia nostalgie za Winnetouom (recenzia Štrkáč Callahan)
Mne sa to velmi pacilo, Durova znalost westernov a talent na stavnatu akciu je vidiet. K tomu este dekonstrukcia mytov o Winnetuovi a Old Schatterhandovi, na ktorych sme vyrastali ako bonus (asi takto nejako by tieto postavy vyzerali vo svete spaghetti westernov Seria Leoneho). Zamrzi len absencia nejakeho bonusu pre toto nove slovenske vydanie.
25.07.2020 11:15:16

Čo ak... Druhá svetová vojna inak
Cyberstorm: mozme skusit. Stano: Inak Otcinu a Muza z vysokeho zamku urcite doporucam aj ja. Otcina mi pride celkovo realistickejsia, asi takto nejako by sa to vyvijalo aj podla mna keby sa Nemecku podaril zvratit vyvoj v 2. sv. vojne. Muz z vysokeho zamku mi prisiel az moc fikcny, myslim ze Japonsko ani Nemecko by nemali prostriedky urobit pozemnu invaziu do USA (aj ked ta fikcia je velmi pritazlivo podana).
14.05.2020 10:54:35

Čo ak... Druhá svetová vojna inak
Akurat mi napadla dvojcast zo Star Trek: Enterprise s nazvom Storm Front, kde sa Enterprise dostane do alternativnej historie kde sa nacistom s pomocou mimozemskej technologie podarila uspesna invazia do USA. Viem ze na zaciatku bola celkom slusna kolaz o tom ako Hitler navstivil New York :)
13.05.2020 14:12:23

Čo ak... Druhá svetová vojna inak
Super clanok. Vaterland/Otčina je celkom slusne sfilmovana - Rutger Hauer ako dobrosrdecny SS-ak, vyobrazanie noveho Berlina s impozantou nacistickou architekturou a vcelku slusna atmosfera. Chlapci z Brazílie je sice starsi, ale obstojny thriller s hviezdami ako Gregory Peck ci Laurence Olivier. Nedavno bol sfilmovany tiez A je tu zas. Ako serialy sa daju vidiet The Man in the High Castle a Sprisahanie proti Amerike a z podobneho sudka je este SS-GB.
11.05.2020 15:38:19

Asimovov Magnum opus (recenzia Nadácie)
Podla mna celkom easy: https://sk.wikipedia.org/wiki/ Mul
30.04.2020 08:29:36

Minirecenzie

7
Jednoznacne najhorsi Star Trek. Fadne postavy, chaoticky dej, najprv to ma byt akoze o vojne proti Klingonom, potom to chce byt viac ako klasicky Star Trek, neskor to zacne riesit mirror univerzum, ale to je podane neskutocne slabo a nevyrazne (castiam ako Mirror, Mirror z TOS alebo In a Mirror, Darkly z ENT to nesiaha ani po kotniky). No a ten zvrat na konci 1. serie je na urovni argentinskej telenovely. Celkovo Epic Fail.
9
Všetko čo sa stalo, stane sa znovu.
8
Space opera od Monthy Pythonov, čo viac si môže človek priať.
10
Najlepší a jednoznačne myšlienkovo najbohatší scifi seriál aký bol kedy natočený.
8
Trošičku slabšie ako NY, Snake sa však ani zďaleka nechystá do dôchodku (tam ho pošle až o 4 roky neskôr istý Richard B. Riddick.

Poviedky

Krutá hra svet(l)a

Krátka poviedka ako prequel ku kultovému filmu alebo čo sa dialo pred tým ako vstúpili postavy do čiernočiernej tmy...

2 komentárov

Pokus (special edition for scifi.SK)

Krátky príbeh so smutným koncom - ako pre koho.

3 komentárov

Psychorobotik

Odhalí pravdu, skutočne vraždil robot?

12 komentárov

Projekt Odlet

Sám, vydedenec. Existuje ešte nejaká šanca?

2 komentárov