Aleš Horváth

V okne mojej kajuty zažiarila Zem. Už sú to roky, čo som kedysi podobne pozoroval Mesiac. Na vesmírnej lodi Alpha 751 z termoplastického materiálu zažívam momenty, keď vidím Mesiac a Zem naraz takmer vedľa seba. V ojedinelých chvíľach mávam vo výhľade spolu s nimi aj Slnko. Jeden by si myslel, že rokmi sa začne človeku cnieť za rodnou planétou, mne však nie. Z nostalgie zapínam z času na čas stroj a ja sa teleportujem do dávnych vekov. Vekov bohov a mýtov do čias legiend a hrdinských bojov. Práve preletel okolo nejaký Klingon. Musím ísť, pošlem po ňom zásielku do Delta kvadrantu. Keby niečo, nechajte odkaz na 3D zaznamniku. Tá stará kraksňa už síce blbne, ale to viete, počas bojov Jediovia nikdy nešetrili lode Darth Vadera. Bol zázrak, že som ho vôbec rozchodil, keď sa Temná hviezda rozpadla. Ešte že teleport fungoval správne, vyhodilo ma z budúcnosti naspäť pár sekúnd pred jej výbuchom.

Info

Prezývka alessi
Web: http://aleshorvath.sk
Členom scifi.sk: 7 rokov
Naposledy online: 25.01.2020
E-mail: horvath@aleshorvath.sk
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 312
Články: 0
Poviedky: 21

Zbierka - ponúka

Aleš Horváth ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Aleš Horváth ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Aleš Horváth ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Žrec: Nový život
Kedy bude ďalšie pokračovanie? Samozrejme, s lepšie členeným textom, bol to úmor čítať. Mimochodom, keby farári fyzicky napádali každého s nejakým nie kresťanským označením v dnešnej dobe by to boli vychýrení bitkári. V oboch dieloch mi vadilo, že Perún nejedná ako mocný boh, ale ako zajatec vo väzení závislý od ľudskej vôle. Pripadne mi to, ako keby každé božstvo bolo nejaký športový tím, a veriaci sú fanúšikovia svojich klubov, ktorí sa naťahujú, kto z nich je lepší.
14.01.2020 09:24:24

Prípad Vendelína Kornútika.
Niromwell, ten fyzikálny jav je v pohode, ale ten jav je dôsledkom Vendelínovho rozhodnutia, nie jeho príčinou. Inými slovami, fyzikálny jav popisuje ako sa to deje, nie prečo sa deje. V tejto poviedke považujem za väčšie scifi to, že sa zoberú na základe jedného vyznania lásky ako samotnú teleportáciu.
02.01.2020 07:07:51

Úvod do teórie chaosu – recenzia
jurinko, keď sa tu rieši pravdepodobnosť, taká miniprihoda z maturity, kde som sedel v komisií. 24 otázok, študent sa naučil 19. Vytiahol si 20tku. Takže túto príhodu mi neuveríš lebo nastala nepravdepodobná udalosť? Myslel som si, že je dôležitá reálnosť pri písaní a nie pravdepodobnosť. Nepravdepodobnosť stania sa udalosti neznamená nerealnost, že sa vôbec nestane. Samozrejme, ak je pravdepodobnosť nulová, napríklad kocka spadne na hranu, tak vtedy môžeme hovoriť o nerealnosti, a teda de facto by dielo bolo lapsus. Ale ak je pravdepodobnosť 0, 0000000001, že sa môže stať, tak to znamená že za istých okolností to reálne je. Adhara vlastne opísala tie udalosti za tých špeciálnych okolností, ktoré možno nie sú vysoko pravdepodobné, ale sú ešte reálne. Podobne ako ten študent na začiatku.
01.01.2020 09:10:43

Poviedky na počkanie XXXVII - Vyhodnotenie
ja som dnes zistil, že by som mal napísať prológ k nejakej upírskej ságe a skombinovať ju s Harrym Potterom. Ideálne na Plochozemi a aby to vyznelo ako ďalšia časť Hviezdnej brány.
31.12.2019 21:25:36

Minirecenzie

Články

Aleš Horváth ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Legenda o Ronagorde

Bola mladou a krásnou kráľovnou. Bola aj šťastná, až kým jej veliteľ kráľovských stráži neoznámil nešťastnú zvesť. Musí konať a musí sa rozhodovať. No nie vždy k záchrane vedie jednoduchá cesta.

2 komentárov

Román - majsterštyk

A taká super trilógia by z toho bola...

1 komentárov

Ľubana

Bola súca na výdaj. Len ten správny ženích jej chýbal.

13 komentárov

Thule: Na kraji sveta

Lákal ho krásny pocit slobody a možnosť samostatne konať, či voľne si vyberať. Nie, nešlo len o partnerku, aj neobmedzený pocit slobody by mu bol zadosťučinením.

8 komentárov

Vlna

Našli Lovca ako po Love odchádza domov. Podarí sa im ho zničiť skôr, ako opustí ich kvadrant?

0 komentárov

U Freda

Hodinu na pizze

5 komentárov